آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 205750
تاریخ انتشار : 26 فروردین 1396 11:5
تعداد بازدید : 1257

تغییر رویکرد پست از نامه به سمت حمل کالا

مدیرعامل پست با اعلام تغییر رویکرد پست از نامه به سمت کالا و اسناد در سال 96 گفت: فاز نخست بازسازی مرکز تجزیه و مبادلات تا پایان فروردین به بهره برداری می رسد.

وزارت ارتباطات - حسین مهری در جمع مسوولان و مدیران پستی 15 استان با بیان اولویت های مهم سال 96 گفت: شرکت ملی پست با فراهم سازی زیرساخت های اصلی، رویکرد خود را از نامه و مرسولات عادی به کالا و اسناد تغییر داده و تمام واحدهای اجرایی باید به سرعت جهت گیری سال جدید را در استان خود اجرایی کنند.
وی به بازسازی مرکز تجزیه و مبادلات و آماده سازی آن برای بهره برداری از تجهیزات نو و به روز پرداخت و افزود: فاز نخست بازسازی مرکز تجزیه و مبادلات تا پایان فروردین به بهره برداری می رسد که در توسعه خدمات و افزایش کیفیت تاثیر بسزایی دارد. معاون وزیر در ادامه گفت: پروژه GNAF و سرویس های مبتنی بر مکان، دیگر اولویت پست در سال جاری است.
 به گفته مدیرعامل پست، با توجه به اینکه پروژه مذکور در ابعاد ملی و با مشارکت دستگاه های مختلف کشوری در حال اجراست، مسوولان استانی باید به جدیت این پروژه را دنبال کنند و با سازمان های مشارکت کننده تعامل بیشتری داشته باشند.
مهری همچنین پیاده سازی و اجرایی کردن  قانون برنامه ششم توسعه و همچنین اساسنامه پست را یکی دیگر از برنامه های امسال برشمرد و گفت: براساس قانون، متولی بسیاری از خدمات به شرکت پست واگذار شده و باید طبق مجوز قانونگذار از موازی کاری در این گونه امور جلوگیری شود که این خود نیاز به تعامل گسترده با دستگاه های اجرایی و حضور قدرتمند مسوولان در سطح کشور دارد.
معاون وزیر همچنین به عملکرد استان ها در اجرای پروژه سیماک پرداخت و گفت: این  پروژه به دلیل اهمیت ویژه ای که در زمینه کاهش فساد اداری و توسعه خدمات الکترونیکی دارد، از اولویت های بسیار مهم به شمار می رود و به همین دلیل باید در تمام کشور اجرا شود.
وی از مسوولان اجرایی پست کشور خواست ضمن توجه به درجه اهمیت این پروژه، با مقامات استانی به رایزنی و تعامل بیشتری پرداخته و هر چه سریع تر نسبت به ارایه گزارش از میزان پیشرفت پروژه اقدام  کنند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :