آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 205751
تاریخ انتشار : 26 فروردین 1396 11:7
تعداد بازدید : 773

نتیجه رکود کامل در بازار کامپیوتر

خریداران مرفه سراغ کالاهای لوکس می روند

رکود حاکم بر بازار کامپیوتر و دیجیتال که در ماه های گذشته شاهد آن بودیم، اگر چه به معنی کاهش شدید سطح تقاضا از این بازار است، اما از سوی دیگر موجب شده است بازار کامپیوتر در شرایط رکود حالت تخصصی به خود بگیرد و تنها برخی از کالاهای این حوزه که در رده لوکس ها قرار دارند، محدوده تقاضای بازار را به خود اختصاص دهند.

فناوران- از رکود بازار سرگرمی های دیجیتال که بگذریم، برخی از کالاهای این حوزه نظیر آی مک های حرفه ای، مک بوک های جدید که به تاچ بار مجهزند و برخی از تجهیزات گیمینگ از سوی کاربران مرفه مورد استقبال قرار گرفته و اگرچه حجم تقاضا برای این کالاها در سطح چندانی نیست، اما در این رکود، این حجم تقاضا برای کالاهای لوکس بازار به چشم می آید.
کاشانی، یکی از فعالان بازار کامپیوتر در این زمینه می گوید: اگر چه میزان تقاضا برای کالاهای لوکس بازار در حد زیادی نیست، اما در شرایط فعلی که میزان تقاضا از بازار کامپیوتر در حد ناچیزی است و بازار در رکود کامل به سر می برد، حجم تقاضای محدود از سوی برخی از خریداران خاص تنها امید کسبه بازار است.
این فعال بازار افزود: در شرایط عادی میزان تقاضای خریداران خاص به چشم نمی آید؛ اما حالا بازار در حدی راکد است که محدود تقاضا برای کالاهای لوکس و گران قیمت تنها امید بازار کامپیوتر است.
یکی دیگر از فعالان بازار هم با بیان این مطلب که کالاهای لوکس یا گران قیمت، بازاری چهار فصل دارند گفت: اگر چه میزان تقاضا در حدی نیست که اصلا بتوان روی آن حساب کرد، اما همین حجم تقاضا ثابت است و مشتریانی هستند که بدون در نظر گرفتن همیشه در پی جدیدترین و بهترین ها هستند. همین مشتریان هستند که در دوران رکود کامل بازار کامپیوتر بازار را نجات می دهند. 
کارشناسان نیز با تایید این موضوع که کالاهای گران قیمت با مشتریان خاص در بازار این روزها مخاطب دارند، می گویند: این تقاضا موقتی است؛ چرا که هر هفته کالای جدید وارد بازار نمی شود و به همین دلیل نباید به این سطح محدود تقاضا دل خوش کرد. هر چند این سطح تقاضا برای برخی از کسبه سود خوبی در بر دارد؛ اما این سطح تقاضا موقتی است و باید برای نجات بازار از رکود راهکاری در نظر گرفت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :