آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 20618

با اينترنت 128k يوتيوب فارسی تماشا کنيد

معاون رسانه مجازی سازمان صدا و سیما با اشاره به آخرین وضعیت یوتیوب ایرانی پس از راه اندازی گفت: از طریق این سایت امکان میزبانی فیلم های بلند و کوتاه برای ایرانی ها به صورت رایگان ممکن شده است.

خبرگزاری مهر- لطف‌الله سیاهکلی با بیان اینکه این رسانه در سطح جهانی راه افتاده و امکان میزبانی ویدیوهای مردمی، سریال‌های تلویزیونی و فیلم‌های بلند و کوتاه را برای مردم فراهم کرده است، گفت: تفاوت یوتیوب فارسی با یوتیوب خارجی این است که در یوتیوب خارجی تنها فیلم‌های کوتاه قابلیت ارایه دارند اما در رسانه مهر مردم می‌توانند فیلم‌های بسیار بلند را نیز که با دوربین‌های خود و به مناسبت‌های مختلف تهیه می‌کنند به اشتراک بگذارند و رسانه مهر به عنوان محلی برای میزبانی این ویدیوها در نظر گرفته شده است.
وی قابل اعتماد بودن و نگهداری امن را از جمله قابلیت‌های این رسانه عنوان کرد و گفت: مردم می‌توانند در این فضا فیلم‌های خود را بدون آنکه هزینه‌ای داشته باشد به اشتراک بگذارند و یا آنکه آن را به نحوی تعریف کنند که تنها خودشان ببینند یا برای دوستان‌شان نیز قابل استفاده باشد و در نهایت این سرویس امکان از بین رفتن و خراب شدن ویدیوهای خانگی را به صورت کلی از بین می‌برد.
سیاهکلی با بیان اینکه نحوه استفاده از سرویس‌های یوتیوب فارسی رایگان است، گفت: این سایت به صورت وسیع و با پشتوانه رادیو تلویزیون ارایه شده است و قابلیت پخش فیلم‌های بلند را دارد.
وی گفت: نزدیک به دو هفته است که از شروع راه‌اندازی این سایت می‌گذرد و بالغ بر پنج هزار ویدیو و عکس تاکنون توسط ایرانی‌ها آپلود شده است.
معاون رسانه مجازی سازمان صدا و سیما با بیان اینکه در حد نیاز ظرفیت در این سایت ایجاد خواهیم کرد، افزود: محدودیت محتوایی برای به اشتراک‌گذاری ویدیوها وجود ندارد و در واقع مهر نماد هویت ایرانی است و ما انتظار داریم این ویدیوها که در سراسر دنیا نیز قابل پخش است به نحوی باشد که دنیا به شخصیت ایرانی‌ها پی ببرد و نگاه و قضاوتی که از سوی دنیا به ما می‌شود از طریق این رسانه قابل سنجش باشد.
به گفته وی این سایت با سرعت اینترنت 128 کیلوبیت در ثانیه امکان پخش فیلم با حجم بالا را دارد و هر چه سرعت بالاتر برود کیفیت پخش این فیلم‌ها حتی در حد HD قابل پخش خواهد و در صورتی که این شبکه به شبکه ملی اطلاعات بپیوندد کیفیت و سرعت ارایه فیلم و پخش آن برای مردم بسیار بالاتر خواهد رفت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :