آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 206328
تاریخ انتشار : 31 فروردین 1396 13:25
تعداد بازدید : 315

نشست فناوری و نوآوری ایران و ایتالیا برگزار شد

نشست علم، فناوری و نوآوری ایران و ایتالیا صبح دیروز با حضور محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و والریا فدیلی وزیر آموزش دانشگاهی و پژوهشی ایتالیا به همراه هیات همراه برگزار شد.
 
مهر- انتقال فناوری، تجربیات و دانش روز به داخل کشور، ایجاد بازار مشترک و انتقال و فروش تکنولوژی های توسعه یافته دو کشور و همچنین حضور در عرصه بین المللی از  اهداف برگزاری این نشست بود. 
در مدت زمان برگزاری این نشست بیش از ۳۰۰ جلسه با موضوعات استراتژی های نوآوری، سیاست های استارت اپ و بین المللی سازی، فناوری های سلامت، بیوتکنولوژی و زیست پزشکی، غذا و کشاورزی، فناوری های نسل نو و فناوری اطلاعات و ارتباطات، پایش محیط زیست، سازه های پایدار و کاهش ریسک، انرژی، باستان شناسی و تکنولوژی های میراث فرهنگی برگزار شد.
بر اساس این گزارش، هیات ایتالیایی در این نشست متشکل از  ۱۱۹ نفر از ۲۷ گروه دانشگاهی در قالب ۱۴ دانشگاه، ۲۵ شرکت، ۱۳ مرکز تحقیقاتی، ۱۰ نماینده از بنیاد شهر علم ایتالیا، ۵ مرکز تحقیقاتی از سایر نهادها، ۵ شرکت استارت اپ و ۳ سازمان ملی و منطقه ای این کشور بودند. همچنین هیات ایرانی نیز شامل ۱۵۴ نفر از برخی از روسای دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری، ۱۲۷ شرکت دانش بنیان، ۱۴ دانشگاه، ۷ پژوهشگاه، ۴ سازمان خصوصی و ۲ آزمایشگاه بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :