fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 20633
  تاریخ انتشار : 3 دی 1391 10:23
  تعداد بازدید : 546

  رییس مجمع عالی واردات اعلام کرد:

  استقبال از آزادسازی قیمت ها

  رییس مجمع عالی واردات گفت: ورود دولت به اصلاح امور مالیاتی بدون توجه به زیرساخت ها و بسترهای آن، جز اتلاف سرمایه های کشور، کاهش اعتماد عمومی و رقم زدن یک برنامه در کنار سایر برنامه های نیمه تمام، نتیجه ای به دنبال نخواهد داشت.

  خبرگزاری مهر- محمدحسین برخوردار گفت: آزادسازی قیمت‌گذاری، تحقق خواسته چندین ساله بخش‌خصوصی مبنی بر خروج دولت از قیمت‌گذاری‌هاست که پیش از این فعالان اقتصادی بارها و بارها درخواست رسمی خود برای واگذاری قیمت‌گذاری کالاها به بخش خصوصی را مطرح کرده‌اند و تحقق این اصل، گام بزرگی در مسیر حمایت واقعی از مصرف و بلوغ اقتصادی کشور است.
  رییس مجمع عالی واردات افزود: تجربه جهانی شاهد خوبی بر این ادعاست که آزادسازی قیمت‌ها موجب افزایش رقابت در بازار امروز می‌شود.
  وی با تکیه بر اصل رقابت‌پذیری بنگاه‌های تولید و تجاری گفت: در سایه رقابت‌پذیری است که می‌توان به افزایش کیفیت کالاها، ارتقای سطح خدمات پس از فروش و کاهش قیمت‌ها امیدوار بود؛ در غیر این صورت و در فضای تولید و تجارت انحصاری و رانتی نتیجه‌ای جز ضرر و زیان مصرف‌کننده نصیب اقتصاد کشور نخواهد شد.
  عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران گفت: حتی باید اذعان کرد که امروز برای تحقق این اصل مهم و کلیدی، دیر هم شده است. هر چند این موضوع ممکن است تبعات زودگذری داشته باشد؛ ولی با توجه به ضرورت رشد اقتصادی کشور، گریزی جز گام برداشتن در این مسیر پیش پای دست‌اندرکاران حوزه اقتصاد و تجارت  وجود ندارد.
   وی در رابطه با موضوع ارایه لایحه مالیاتی گفت: دولت الکترونیکی پایه و اساس موضوع شفاف‌سازی مالیاتی است تا دولت الکترونیکی پیاده‌سازی و قوام پیدا نکند، برای شفاف‌سازی امور مالیاتی نمی‌توان چاره‌اندیشی کرد. باید موضوع را از پایه و ریشه‌ای حل کرد. به گفته برخوردار، ورود به هر برنامه‌ای بدون توجه به زیرساخت‌ها و بسترهای آن، جز اتلاف سرمایه‌های کشور، کاهش اعتماد عمومی و رقم زدن یک برنامه در کنار سایر برنامه‌های نیمه‌تمام، نتیجه‌ای به دنبال نخواهد داشت.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :