آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 20635
تاریخ انتشار : 3 دی 1391 10:25
تعداد بازدید : 771

ساخت گوشی به سر آمازون زد

شایع شده که شرکت آمازون در صدد ساخت گوشی هوشمندی با قیمت 100 تا 200 دلار است.

Engadget- شرکت آمازون که در زمینه ساخت تبلت‌های آندرویدی موفقیت زیادی کسب کرده، قصد دارد با ساخت گوشی هوشمند ارزان‌قیمت هم رکورد تازه‌ای در کارنامه خود به ثبت برساند.
بر اساس گزارش وب‌سایت خبری تایوان اکونومیک، شرکت آمازون با کارخانه فاکسکان چین که برای سایر شرکت‌های دنیا محصول تولید می‌کند قراردادی مبنی بر ساخت گوشی منعقد کرده است.
 بر این اساس، ظاهرا آمازون ساخت 5 میلیون دستگاه گوشی را به کارخانه فاکسکان سفارش داده تا در سه ماهه دوم یا سوم این دستگاه‌ها را راهی بازار کند.
آمازون پس از عرضه آیپد توسط اپل عنوان نخستین تولیدکننده‌ای را دارد که اقدام به معرفی تبلت ارزان‌قیمت کرد و کیندل فایر خود را با قیمت 199 دلار راهی بازار کرد، این در حالی بود که اپل آیپد را با قیمت 499 دلار عرضه کرده بود.
بر این اساس قصد دارد گوشی هوشمندش را نیز با قیمت 100 تا 200 دلار به بازار عرضه کند.
شایعه ساخت گوشی توسط آمازون از سال 2011 سر گرفت اما تاکنون خبری از گوشی هوشمند این شرکت نشده است.
آمازون که کار خود را با ساخت کتاب‌خوان الکترونیکی آغاز کرده بود، پس از عرضه تبلت آندرویدی توانست جایگاه خوبی را در بازار به خود اختصاص دهد، بنابراین موفقیت در زمینه ساخت گوشی برای این شرکت آمریکایی خیلی دور از ذهن نیست.
بر این اساس، بازار پرسرعت گوشی‌های هوشمند مجالی است که آمازون می‌تواند پیشرفت کند و علاوه بر بازار تبلت و کتاب‌خوان می‌تواند در بازار دیگری به موفقیت برسد.
گزارش‌ها حاکی است از زمانی که نوکیا با کارخانه دیگری برای تولید محصولاتش غیر از فاکس‌کان قرارداده بسته، این کارخانه همه تلاش خود را به کار بسته تا بتواند قرارداد خود را با آمازون برای ساخت گوشی تثبیت کند.
بر این اساس بسیاری از تحلیلگران معتقدند آمازون به عنوان یکی از بازیگران اصلی به صنعت رقابت تلفن همراه وارد خواهد شد چرا که استراتژی کاهش قیمت تاثیر مثبتی بر پیشرفت این شرکت خواهد داشت.از سوی دیگر این شرکت آمریکایی با کاربران وفادار و استراتژی موفق بازاریابی که دارد، پیش‌بینی می‌کند در بازار گوشی‌های هوشمند هم موفقیت خوبی به دست بیاورد.
گفته می‌شود این گوشی از سری کیندل فایر با طراحی مشابه خواهد بود و با قیمت کمی که خواهد داشت طرفداران زیادی را به خود جذب خواهد کرد.
شرکت آمازون همچنین قصد دارد نسخه بعدی کیندل فایر را در طول سه ماهه سوم سال 2013 به بازار عرضه کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :