آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 206380
تاریخ انتشار : 3 اردیبهشت 1396 10:59
تعداد بازدید : 1171

هشدار رییس سازمان پدافند غیرعامل با توجه به سخنرانی بیل گیتس:

باید آماده گسترش ویروس مصنوعی باشیم

رییس سازمان پدافند غیرعامل با نقل قولی از بیل گیتس، مالک شرکت مایکروسافت در همایش مونیخ مبنی بر گسترش ویروس مصنوعی ۱۰ تا ۱۵ سال آینده و تلفات بیش از صد میلیونی آن بیان کرد: ما باید کشور خود را مقابل این تهدید آماده کنیم.


فارس- سردار جلالی، رییس سازمان پدافند غیرعامل در هشتمین کنگره بین المللی سلامت در حوادث و بلایا گفت: ماه گذشته شاهد سخنرانی بیل گیتس (مالک شرکت مایکروسافت) در کنفرانس مونیخ بودیم. حضور بیل گیتس در این کنفرانس کمی عجیب بود. وی یک بنیاد خیریه سلامت و درمان ایجاد کرده و یکسری اهداف جهانی همچون ریشه کنی فلج اطفال را دنبال می کند. 
جلالی ادامه داد: بیل گیتس در کنفرانس مونیخ از یک تهدید امنیتی صحبت و نکات قابل توجهی را بیان کرد. وی در این کنفرانس گفت: ما در یک بازه زمانی 10 الی 15 ساله باید منتظر یک اپیدمی گسترده از طریق هوا باشیم و اگر دانش دراختیار گروه هایی قرار گیرد که علیه منافع جهانی کار می کنند، می تواند یک تهدید فراتر از تهدید هسته ای را ایجاد کند. 
جلالی ادامه داد: بیل گیتس در این کنفرانس خبر از یک جریان جدید یعنی ساخت ویروس های مصنوعی در حوزه مشترک سایبرـ بیولوژیک داد که از طریق تصویر مانیتور قابلیت انتشار را پیدا می کند. 
رییس سازمان پدافند غیرعامل گفت: در کنفرانس مونیخ بیل گیتس پیش بینی می کند این ویروس انتشار گسترده ای همچون ویروس آنفلوآنزا را پیدا می کند به همین دلیل ما باید سلاح خانه ای از واکسن را راه اندازی کنیم.
جلالی افزود: اینکه صحبت های بیل گیتس هشدار است یا تهدید یا تجارت، قابل بررسی است، اما اگر بخواهیم تحلیل سیاسی را کنار بگذاریم و برداشت مثبتی از این قضیه داشته باشیم، باید گفت که تلفات بیش از صد میلیون در بازه زمانی 10 تا 15 ساله یک تهدید جدی است. ما باید به عنوان بخشی از جامعه جهانی این آمادگی را در کشور ایجاد کنیم و نخستین گام، تقویت سامانه های رصد و پایش است. 
وی افزود: ما باید شبکه منسجمی داشته باشیم که هر تهدید را به خوبی رصد کند. همچنین ضرورت بخش های تشخیصی نیز حس می شود و ما نیازمند منسجم کردن شبکه های آزمایشگاهی به یکدیگر هستیم تا از هر رسوخ تهدیدی جلوگیری شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :