آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 206381
تاریخ انتشار : 3 اردیبهشت 1396 11:1
تعداد بازدید : 1298

«داده های بزرگ برای تاثیری بزرگ» شعار امسال روز جهانی مخابرات

اتحادیه جهانی مخابرات شعار امسال این روز را «داده های بزرگ برای تاثیری بزرگ» اعلام و دلایل انتخاب این شعار را اینگونه عنوان کرد: با داده های بزرگ می توان فرصت های تبدیل مقادیر بی سابقه داده را به اطلاعات موردنیاز برای حرکت به سوی پیشرفت و توسعه آزمود و آنها را عملی کرد.

وزارت ارتباطات - هولین ژائو، دبیر کل اتحادیه جهانی مخابرات، به مناسبت روز جهانی مخابرات و جامعه اطلاعاتی سال 2017 در پیامی شعار امسال این روز را «داده های بزرگ برای تاثیر بزرگ» اعلام کرد و افزود:  برداشت حاصل از این تحلیل درباره داده ها، به مسوولان ملی، منطقه ای و بین المللی، این امکان را می دهد که  تصمیم گیری هایی مبتنی بر شواهد انجام دهند و از این گذشته، این امر تا سال 2030 به اجرایی کردن اهداف هفده گانه توسعه پایدار نیز کمک می کند.
وی ادامه داد: با شناخت بهتر این شعار، فرصتی فراهم می شود که در صورت رشد تصاعدی حجم داده ها و ارتباطات، نگاهی دقیق تر به اهمیت حاکمیت و مقررات و پیامدهای این امر برای حریم خصوصی و امنیت داشته باشیم.
دبیرکل اتحادیه جهانی مخابرات در ادامه گفت: هنگامی که می آموزیم داده های بزرگ را بی نقص تر کنیم و بهتر به خدمت بگیریم و همینطور بهتر بفهمیم که  داده های بزرگ، در نقش یک کالای جهانی، چه تاثیر بزرگی می توانند داشته باشند، فرصت های بی شماری نیز به روی مان گشوده می شود.
وی در ادامه پیام خود گفت: اقداماتی که اعضای اتحادیه جهانی مخابرات متعهد به اجرای آن است، در یک مقیاس جهانی به پذیرش داده های بزرگ شتاب می بخشند و افزون بر این به جذب فرصت های جدید برای پرداختن به  چالش های توسعه کمک می کنند.
براساس این گزارش، هفدهم ماه می (بیست و هفتم اردیبهشت ماه) هر سال، اعضای اتحادیه جهانی مخابرات در سراسر دنیا برای بزرگداشت روز جهانی ارتباطات، مراسم هایی برگزار می کنند و این روز، یادآور بنیانگذاری اتحادیه جهانی مخابرات در 150 سال پیش است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :