آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 206383
تاریخ انتشار : 3 اردیبهشت 1396 11:4
تعداد بازدید : 620

عضو هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‎ای تهران:

پیشبرد ICT در تهران نیازمند حضور نماینده فاوا در شورای شهر است

سازمان نظام صنفی رایانه‎ای تهران برای نخستین بار از حضور نماینده حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در انتخابات شورای اسلامی شهر تهران حمایت خواهد کرد.

فناوران- با اعلام نتایج تایید صلاحیت داوطلبان انتخابات شورای شهر تهران و به دلیل ضرورت حضور نماینده‏ای از صنف فناوری اطلاعات و ارتباطات در این شورا به منظور پیگیری مسایل و مشکلات  بخش خصوصی، این سازمان با اعلام رسمی حمایت خود از حضور این نماینده در شورای شهر تهران، از تمامی اعضا دعوت می کند تا ضمن پیوستن به کمپین حمایت از نماینده فناوری اطلاعات و ارتباطات در شورای شهر تهران (ICT1396@)  مسایل، انتظارات ، مشکلات و پیشنهادات خود را در ارتباط با حوزه فاوا و شورای شهر تهران به آدرس info@tehrannsr.org اعلام کنند.
عضو هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران  در این رابطه گفت: حضور کارشناسان و متخصصان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در ترکیب شورای شهر تهران، تنها راهکار پیگیری و حل مشکلات شرکت های خصوصیICT در مسایل شهری است.
آزاد معروفی، عضو هیات مدیره و مسوول کمیسیون شبکه سازمان افزود: ورود مدیران متخصص مسایل  ICT و مدیریت شهری به شورای شهر تهران، قطعا تاثیر فراوانی بر پیشبرد فناوری اطلاعات و ارتباطات در توسعه هوشمند شهر تهران دارد.
معروفی با بیان اینکه حضور نماینده ICT از سوی سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران در شورای شهر می‏تواند راهگشا باشد، ادامه داد: حضور نماینده سازمان در شورای شهر تهران فارغ از هرگونه جناح بندی سیاسی باعث می شود بسیاری از مشکلات و مسایل مربوط به فناوری اطلاعات و کسب و کارهای این حوزه تحت بررسی های کارشناسی قرار بگیرد و مصوبات اجرایی لازم درباره آن صادر شود.
مسوول کمیسیون شبکه سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران در خصوص مشکلات شرکت های فعال در حوزه شبکه گفت: در حال حاضر طرح جامع نظام مهندسی فناوری اطلاعات و تاکید بر حضور و نظارت مهندسان شبکه در پروژه‎های عمران شهری همچنان منتظر تصمیم‎گیری در مرجعی همچون شورای شهر تهران است.
به گفته معروفی، تمامی مصوبات مربوط به اشاعه نظام مهندسی شبکه در امور تاسیسات تجاری، اداری و مسکونی باید از کانال مصوبات شورای شهر تهران بگذرد که متاسفانه این مهم به دلیل نبود تخصص و توجه لازم، هرگز در دستور کار شورا قرار نگرفته است.
او در این رابطه ادامه داد: مسلما حضور نماینده سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران به عنوان نماینده مطلع و متخصص حوزه فاوا در شورای شهر تهران می‎تواند ضمن تشریح اهمیت فاوا در مدیریت شهری، بسترساز تحقق موضوعاتی همچون شهر هوشمند و توسعه کاربرد اینترنت اشیا در شهر تهران باشد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :