آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 206385
تاریخ انتشار : 3 اردیبهشت 1396 11:6
تعداد بازدید : 1280

به علت قیمت بالا

گلکسی S8 فعلا در ایران مشتری ندارد

وقتی جنس در بازار کم می شود مردم هجوم می برند که تمام نشود یا وقتی قیمت ها روند صعودی می گیرد، کاربران عجله دارند که مبادا بالاتر برود. برعکس وقتی قیمت ها شروع به کاهش می کند، بازار خالی از مشتری می شود؛ اما این قاعده رفتاری ظاهرا در مورد آخرین گوشی پیشتاز سامسونگ فعلا جواب نداده و بعد از عرضه ناگهانی S8 با قیمت بالا، این روزها گوشی مذکور در بازار مشتری زیادی ندارد.

فناوران- گلکسی S8 سامسونگ هفته پیش با قیمتی دوبرابر قیمت واقعی وارد بازار کشور شد، اما نه به شکل رسمی و از مبادی قانونی، بلکه از راه قاچاق.
همزمان با ورود این گوشی به بازار تب خرید آن داغ بود به طوری که بسیاری از افراد حاضر بودند بهای سنگینی برای خرید آن بپردازند. این در حالی است که هفته آینده این گوشی به شکل قانونی در دسترس کاربران خواهد بود. 
هفته پیش گوشی گلکسی S8 و S8 پلاس به ترتیب با قیمت 5/4 و 5/5 میلیون تومان در تعداد محدود به بازار عرضه شد، اما این روزها این گوشی به وفور در بازار یافت می شود و با وجود کاهش قیمت، تعداد خریداران کاهش یافته و تقریبا تمام جویندگان گلکسی S8 در بازار تنها به دنبال قیمت این گوشی هستند و فعلا خبری از خرید نیست.
این در حالیست که گوشی S8 حدود 400 هزار تومان کاهش قیمت داشته و این روند همچنان تا عرضه رسمی آن به بازار ادامه خواهد داشت.
البته سامسونگ قرار است هفته آینده این گوشی را به شکل رسمی وارد بازار کند و به این ترتیب قیمت آن هم منطقی تر خواهد شد و احتمالا کاربران منتظر عرضه رسمی و کاهش قیمت شدید آن هستند.
با این حال فعالان بازار می گویند به جای گلکسی S8، کاربران بیشتر به دنبال خرید آیفون 7 اپل هستند و این روزها گوشی اپل مشتری بیشتری از محصول جدید سامسونگ دارد.گزارش ها حاکی است قیمت آیفون 7 با کاهش 200 تا 300 هزار تومانی همراه شده و ظاهرا این کاهش قیمت در بحبوحه عرضه گلکسی S8 به بازار، در افزایش تقاضا برای آیفون اپل بی تاثیر نبوده است. البته فروشندگان این کاهش قیمت را ناشی از افزایش جنس در بازار می دانند و اعلام می کنند این موضوع ربطی به عرضه گوشی جدید سامسونگ ندارد.
از سوی دیگر محصول جدید هوواوی هم تقریبا همزمان با گوشی سامسونگ وارد بازار می شود که به لحاظ ویژگی ها چیزی از گوشی های سامسونگ و اپل کم ندارد و این موضوع شاید روی بازار سامسونگ اثرگذار باشد؛ بنابراین کاربران گزینه های مختلفی را برای خرید پیش رو دارند؛ لذا سامسونگ رقابت سختی در پیش خواهد 
داشت. 
البته وضعیت اقتصادی مردم را هم باید به این موضوع اضافه کرد و در شرایط فعلی کمتر کسی قدرت خریدهایی از این دست را دارد. از سوی دیگر انتخابات ریاست جمهوری نیز بر بی ثباتی بازار و نوسان نرخ ارز تاثیر دارد و بسیاری منتظر نتیجه انتخابات هستند تا بازار کمی ثبات پیدا کند و بتوانند برای خرید برنامه ریزی کنند.
این موضوع را هم نمی توان نادیده گرفت که کاربران هنوز خاطره تلخ انفجار گلکسی نوت 7 سامسونگ را که اواخر تابستان پارسال به بازار عرضه شد، فراموش نکرده اند. بر این اساس کار سامسونگ امسال چه در بازار ایران و چه جهان سخت است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :