آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 206390
تاریخ انتشار : 3 اردیبهشت 1396 11:13
تعداد بازدید : 1248

اذعان رگولاتوری به وجود مشکل در پروانه‌های جدید

مشکلات اپراتورهای Servco بررسی می شود

مهم ترین برنامه رگولاتوری پس از تجمیع و ساماندهی بیش از هزار و ۲۰۰ پروانه با محدودیت های جغرافیایی، سرویس و فناوری در قالب حدود ۶۰ پروانه دارای آزادی عمل در محدوده جغرافیایی، فناوری و خدمات، تنظیم روابط دارندگان پروانه شبکه و ارایه کنندگان خدمات است.

سازمان رگولاتوری - صادق عباسی شاهکوه معاون بررسی های فنی و صدور پروانه رگولاتوری گفت: بررسی های رگولاتوری نشان می دهد دارندگان پروانه Servco در استفاده از شبکه اپراتورهای FCP، دارندگان پروانه شبکه بی سیم ثابت یا شرکت مخابرات ایران برای ارایه خدمات موفقیت خوبی نداشتند که کمک به حل مسایل آنان در سال جاری در دستور کار سازمان قرار دارد.
وی افزود: در زمینه مقررات عمده فروشی ظرفیت نیاز به تدوین مقررات برای رفع نقاط ضعف و کاستی ها داریم. البته پروانه های Servco ظرفیت های بسیاری برای فعالیت و ایجاد بازار دارند که متاسفانه اغلب دارندگان پروانه تاکنون نسبت به آنها توجه کافی نداشته و تنها در یک یا دو حوزه مشخص به ویژه در سرویس های پایه تمرکز کرده اند که در آن زمینه بازیگران زیادی در بخش ICT وجود دارد.
وی استفاده از ظرفیت مقررات موجود، اصلاح یا وضع برخی مقررات جدید به ویژه در زمینه عمده فروشی ظرفیت در شبکه ارتباطات ثابت برای افزایش رقابت، تنوع خدمات و افزایش حق انتخاب مشترکان را از راهکارهای پیش روی حل مشکلات دارندگان پروانه Servco عنوان کرد.
عباسی شاهکوه با بیان لزوم همفکری همه ذی نفعان در توسعه بازار ارتباطات کشور در زمینه خدمات ثابت از دارندگان پروانه Servco درخواست کرد نظرات و دیدگاه های خود را درباره راهکارهای رفع مشکلات موجود به سازمان منعکس کنند تا شاهد فعالیت بهتر دارندگان پروانه و توسعه خدمات و اشتغال زایی گسترده در این حوزه باشیم.
وی افزود: البته اعمال مقررات جدید مشکلات را به طور کامل حل نمی کند و لازم است دارندگان پروانه Servco با ارایه طرح های تجاری جذاب و خلاقانه بازارهای جدیدی ایجاد کنند تا در پی فراهم شدن فضای رقابتی برد- برد بسیاری از مشکلات موجود حل شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :