آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 206392
تاریخ انتشار : 3 اردیبهشت 1396 11:16
تعداد بازدید : 475

جزییات نسخه جدید ویندوز ۱۰ برای لپ تاپ های آموزشی

جزییات مندرج در یکی از اسناد مایکروسافت حداقل نیازهای سخت افزاری برای لپ تاپ های مبتنی بر سیستم عامل Windows 10 Cloud را مشخص کرد تا با این اتفاق مایکروسافت مهم ترین گام را در جریان رقابت با سری رایانه های همراه Chromebook گوگل بردارد.

همکاران سیستم- مرکز خبری «ویندوز سنترال» سند مربوط به «حداقل قابلیت های توصیه شده» را از طریق شرکت هایی که با مایکروسافت همکاری می کنند، به دست آورد. 
این سند نشان داد که مایکروسافت در تلاش است نسل جدید رایانه های قابل حمل مبتنی بر فضای پردازش ابری مخصوص مراکز آموزشی را روانه بازار کند که در بازار جهانی با نام Cloudbooks عرضه می شود. به گزارش وب سایت pcworld، این رایانه به گونه ای ساخته شده است که با هر بار شارژ می تواند به مدت یک روز کامل دوام داشته باشد، بسیار سریع بوت می شود، با چرخه بازیافت سازگار است و دست کم یک پردازنده چهار هسته ای Celeron اینتل روی آن کار گذاشته شده است. نام نسخه ویژه سیستم عامل مایکروسافت برای این رایانه همراه Windows 10Cloud Performance Targets است.
لازم به ذکر است نماینده مایکروسافت از ارایه هرگونه پاسخ در این زمینه خودداری کرد.
شرکت مایکروسافت هم اکنون دعوتنامه رسمی برای تاریخ دوم می ۲۰۱۷ منتشر کرده است که بر اساس آن کنفرانس ویژه با تمرکز بر سیستم های آموزشی در نیویورک برگزار می شود و قرار است در آن بزرگ ترین رقیب Chromebook معرفی شود. لپ تاپ Chromebook در اصل به رایانه های مبتنی بر سیستم عامل Chrome OS گوگل گفته می شود که به صورت گسترده در مدارس آمریکا مورد استفاده قرار می گیرد.
گوگل و شرکای آن Chromebook را در قالب رایانه ارزان، آسان و قابلیت مدیریت روانه بازار می کند و آن را در اختیار دانشجویان قرار می دهند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :