آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 206464
تاریخ انتشار : 4 اردیبهشت 1396 10:27
تعداد بازدید : 548

گلایه فعالان بازار کامپیوتر

بازار فیزیکی قربانی رشد فروشگاه های مجازی شده است

بازار خرید و فروش کالاهای کامپیوتری در هفته ای که گذشت، با وجود ثبات قیمت دلار آزاد روی رقم سه هزار و 745 تومان، همچنان در رکود به سر برد.

فناوران-  به گفته کارشناسان، وضعیت بازارهایی که در نقاط شمالی شهر واقع شده اند، نامساعدتر از وضعیت بازارهای کامپیوتر در نقاط مرکزی است؛ چرا که در نقاط مرکزی، تردد زیاد و وجود دانشگاه ها در جوار مراکز خرید و فروش کامپیوتر موجب شده میزان مراجعه به بازارهای کامپیوتر هم بیشتر شود.
عاملی، یکی از فعالان بازار کامپیوتر رضا در این باره می گوید: اگر چه میزان مراجعه در بازارهایی که در مرکز شهر واقع شده اند، بیش از بازارهای کامپیوتر در سایر نقاط شهر است، اما این موضوع به معنی رونق این بازارها نیست و در حال حاضر فروشگاه های مجازی و قاچاق فروش ها و دست فروش ها بیشترین سود را از شرایط به وجود آمده می برند.
یکی دیگر از فعالان بازار کامپیوتر رضا هم با تایید گفته های همکارش می گوید: اکنون محدود خریداران کالاهای کامپیوتری سراغ فروشگاه های مجازی رفته و ترجیح می دهند کالای موردنظر را حتی بدون گارانتی ولو با قیمت کمتر از فروشگاه های مجازی خریداری کنند. به همین دلیل بازار سنتی در چنین وضعیتی قرار گرفته است.
کارشناسان نیز با تایید این موضوع می گویند: در سال های اخیر رشد فروشگاه های مجازی موجب شده است بازار فیزیکی بیش از پیش آسیب دیده و مخاطبان خود را از دست بدهد؛ اما نمی توان در مقابل فعالیت این فروشگاه ها مانع ایجاد کرد؛ زیرا این فروشگاه ها جایگاه خود را یافته و مخاطبان خود را دارند. اما شاید بهترین کار این باشد که مرجعی به صورت جدی بر عملکرد و فعالیت این فروشگاه ها نظارت کند تا حجم شکایت ها از این فروشگاه ها کاهش یابد؛ چرا که در ماه های گذشته گزارش هایی در رابطه با عرضه کالای مخدوش و ایراددار از سوی فروشگاه های مجازی ارسال شده است. در این باره کارشناسان اعلام کردند که بهتر است خریداران کالاها را از فروشگاه های دارای نماد اعتماد الکترونیک خریداری کنند تا در صورت بروز هر مشکلی شکایت آنها بررسی شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :