آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 206481
تاریخ انتشار : 4 اردیبهشت 1396 10:56
تعداد بازدید : 421

فناوری جدید کیفیت تصاویر تلویزیون را چند برابر می کند

امروزه محبوبیت تلویزیون های HDR روز به روز در حال افزایش است، اما دو شرکت سامسونگ و آمازون با همکاری یکدیگر این استاندارد را ارتقا بخشیده اند.


مهر- بر اساس گزارش منتشر شده از سوی دیجیتال ترندز، این استاندارد تازه که HDR10+ نام دارد، ترکیبی از مزایای دو استاندارد دیگر به نام های HDR10 و Dolby Vision است.
  HDR10 یک استاندارد باز است که در اکثر تلویزیون ها در دسترس است و مزیت استفاده از Dolby Vision کنترل بیشتر بر روی سیگنال های ویدیویی است.
با استفاده از استاندارد HDR10+ تصاویر زنده تر به نظر می رسند، رنگ ها دقیق تر شده و کنتراست بهتری به دست می آید. سامسونگ می گوید: برای استفاده از این استاندارد در ساخت تلویزیون ها مذاکراتی با تعدادی از شرکت های فناوری آغاز شده و شرکت آمازون هم قصد دارد از این فناوری برای ارتقای برخی خدمات ویدیویی خود استفاده کند.
در قالب استاندارد HDR+10 از فناوری جدیدی موسوم به Dynamic Tone Mapping استفاده شده که تنظیم جزییات تصاویر ویدیویی در هر بخش از هر فریم هر تصویر را با سهولت بیشتر ممکن می کند.
 HDR10+ هم یک استاندارد آزاد و باز است و لذا شرکت های سازنده تلویزیون برای استفاده از آن مجبور به پرداخت پول نیستند. سامسونگ می گوید تلویزیون های جدید تولیدی این شرکت از استاندارد HDR+10 پشتیبانی خواهد کرد.
 خریداران تلویزیون های قدیمی تر در سال ۲۰۱۶ هم با به روزرسانی میان افزار نصب شده روی تلویزیون های مورد نظر می توانند از مزایای این استاندارد بهره مند شوند. این فناوری در نیمه دوم امسال عرضه می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :