آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 206732
تاریخ انتشار : 9 اردیبهشت 1396 9:39
تعداد بازدید : 1182

امکان یافتن رمز هنگام استفاده از گوشی

یک مطالعه تازه نشان می دهد نحوه دست گرفتن و گرداندن گوشی موبایل در زمان هایی که از آن استفاده می کنید، می تواند به هکرها امکان دهد رمز یا کد عبور شما را پیدا کنند.

ایرنا - متخصصان دانشگاه نیوکاسل حرکات گوشی هوشمند را هنگام استفاده از آن تجزیه و تحلیل کرده اند.
آنها می گویند کد عبور چهار رقمی آندرویید را بار اول با دقت 70 درصد و بار دوم با دقت 100 درصد تشخیص دادند.
این گروه متخصصان انفورماتیک مدعی هستند که شرکت های تولید کننده از این مشکل آگاه هستند، اما نمی توانند چاره ای برای آن بیابند.
مریم مهرنژاد، از دانشکده علوم کامپیوتر دانشگاه نیوکاسل می گوید: «اکثر گوشی های هوشمند، تبلت ها و سایر دستگاه های فردی مجهز به مجموعه ای از حسگرها مانند ژیروسکوپ، حسگرهای چرخشی، شتاب سنج و غیره هستند.»
وی اضافه می کند: اما از آنجایی که اپلیکیشن های موبایل و سایت ها برای استفاده از اغلب این حسگرها نیاز به کسب اجازه ندارند، برنامه های مخرب می توانند مخفیانه اطلاعات حسگرهای شما را بدزدند.
این پژوهش نشان می دهد که با توجه به تعداد حسگرهای مختلفی که توسط شرکت های رقیب استفاده می شود، دنیای تکنولوژی مشکل دارد.
مهرنژاد می گوید: ما دریافتیم که در برخی از مرورگرهای وب اگر شما در تلفن یا تبلت تان یکی از این صفحات حاوی برنامه های مخرب را باز کنید و سپس صفحه دیگری را باز کنید، این برنامه ها می توانند تمام اطلاعاتی را که شما وارد می کنید بدزدند.
وی افزود: حالت بدتر این است که در مواردی این برنامه ها حتی در حالت قفل صفحه نیز به جاسوسی از شما ادامه می دهند مگر اینکه آن برنامه را کاملا ببندید.
مهرنژاد همچنین گفت: مردم درباره دوربین و مکان یاب بیشتر نگران هستند تا درباره حسگرهای بی سر و صدا.
این گروه پژوهشی گفته که توانسته 25 حسگر مختلف را شناسایی کند که به طور استاندارد در اکثر دستگاه ها وجود دارند.
پژوهشگران دریافتند هرکاری که می کنید مثل کلیک کردن، بالا و پایین رفتن در صفحات و کشیدن یا زدن انگشت به صفحه باعث می شود دستگاه در حالت خاصی قرار گیرد که حسگرها آن وضعیت را ثبت می کنند؛ لذا این گروه می تواند فقط با توجه به حالتی که گوشی را می گردانید، تشخیص دهد که در یک صفحه وب مشخص کدام قسمت از صفحه را کلیک می کنید و چه چیزی تایپ می کنید.
آنها گفتند که شرکت های بزرگ تکنولوژی مثل گوگل و اپل را در جریان گذاشته اند، اما تاکنون هیچکس نتوانسته پاسخی برای این مشکل بیابد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :