آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 206789
تاریخ انتشار : 10 اردیبهشت 1396 10:38
تعداد بازدید : 1437

رسانه‌های وابسته به رژیم اشغال‌گر مطرح کردند

ادعای حمله گسترده سایبری ایران به اسراییل

اسراییل در حالی طی روزهای گذشته هدف یکی از شدیدترین حملات سایبری در تاریخ خود قرار گرفت که رسانه های این کشور، ایران را پشت پرده این حملات معرفی کرده اند.

فناوران - اسراییل طی چند روز گذشته هدف حملات سایبری شدید و گسترده ای قرار گرفته است که به گفته کارشناسان از نظر وسعت و شدت در مقایسه با حملات گذشته کم سابقه بوده است.
رسانه های وابسته به کابینه اسراییل اعلام کرده اند که این حملات به صورت هم زمان از سوی چندین گروه هکری انجام شده و به همین خاطر شدید و گسترده توصیف شده اند.
این رسانه ها گروه های مسوول حمله سایبری را وابسته به ایران معرفی کرده اند.
سازمان ملی دفاع سایبری رژیم صهیونیستی، مدعی شده است که توانسته این حمله گسترده را شناسایی و دفع کند. این حمله حدفاصل 19 آوریل تا 23 آوریل صورت پذیرفت. حمله مذکور به وسیله یک ایمیل حاوی بدافزار توسط دو سرور صورت پذیرفته است که یکی از آن ها، یک مرکز علمی و دانشگاهی و دیگری یک مجموعه تجاری خصوصی بوده و اهداف مختلفی را در اسراییل نظیر بخش اقتصادی، برخی وزارتخانه های دولتی، موسسات عمومی و خصوصی و تعدادی از مراکز تحقیقاتی موردتهاجم قرار داده است.
حفره امنیتی با کد (CVE-2017-0199 ) در سامانه های مایکروسافت، خصوصاً مایکروسافت ورد، در این حمله مورد استفاده قرار گرفته و مایکروسافت در بیانیه ای اعلام کرد که در حال برطرف ساختن آسیب پذیری مذکور است. البته پیش تر، این آسیب پذیری توسط گروه هکری کارگزاران سایه (shadow broker) افشا شده بود.
شبکه 20 تلویزیون عبری زبان اسراییل در گزارشی آورده است: دستگاه ملی حفاظت سایبری در اسراییل طی روزهای گذشته برای بررسی حمله سایبری تلاش کرد و در نهایت به این نتیجه رسید که ایران پشت حملات سایبری به اسراییل قرار دارد.
این شبکه به نقل از یک منبع مطلع مدعی شد: آنچه در این حملات روی داد، نشان دهنده انجام عملیات بسیار قدرتمند و هدفمند به ویژه در انتخاب اهداف است.
این منبع همچنین مدعی شده که همه اهداف این حمله در زمینه پژوهش و توسعه نیروی انسانی اسراییل فعالیت می کنند. در ادامه این گزارش ادعا شده: مرکز رصد وابسته به سازمان ملی حفاظت سایبری در اسراییل با هماهنگی چندین نهاد آمریکایی، بریتانیایی و بین المللی متخصص در این زمینه از پنجشنبه گذشته تا کنون در حال رصد کردن حملات سایبری است و تعداد زیادی از این حملات را کشف کرد.
ظاهرا طی روزهای گذشته 120 مرکز اسراییلی هدف حملات سایبری قرار گرفتند. این حملات توسط گروه های هماهنگ هکری با اسم «اویل ریگ» علیه چندین وزارت، موسسه آکادمیک، شرکت تجاری و چندین شخصیت انجام شد. مقامات امنیتی رژیم صهیونیستی در حالی مدعی شدند که یک گروه مهاجم سایبری، حداقل به 120 هدف در سرزمین های اشغالی حمله ور شده است که به ادعای این رژیم، رفتار گروه مذکور در این حمله، مشابه گروهی به نام OILRIG بوده است که پیش تر نیز حملات سایبری گسترده ای را به زیرساخت های رژیم صهیونیستی انجام داده بود. مقامات رژیم صهیونیستی در آن زمان، انگشت اتهام را به سمت جمهوری اسلامی ایران نشانه رفته و معتقد بودند که این گروه هکری، از جانب ایران حمایت می شود.
هشدار رژیم صهیونیستی درباره حمله صورت گرفته دو روز پس از آن انجام شد که مدیر سرویس امنیتی شین بت، رییس سازمان جاسوسی موساد، معاون فرمانده ارتش رژیم صهیونیستی و برخی دیگر از مقامات دفاعی این رژیم، در نامه ای به بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کردند که دادن قدرت و اختیارات متعدد به سازمان ملی دفاع سایبری اسراییل، از توانایی های این رژیم برای دفاع در برابر حملات سایبری می کاهد و باید با این مساله برخورد شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :