آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 206803
تاریخ انتشار : 10 اردیبهشت 1396 11:15
تعداد بازدید : 1186

برنامه ای که موبایل را شاهد عینی جرایم می کند

چشم مشاهده گری که قادر است تمام جرایم را با دقتی بالا ثبت و ضبط کند، ساخته شده است. این مشاهده گر و ثبت کننده جرایم هرگز اشتباه نکرده یا چیزی را فراموش نمی کند و از طریق اپ استورهای آندرویید و آی اواس هم هر کسی می تواند اپلیکیشن آن را دانلود کند.

فناوران - اپلیکیشن ثبت کننده جرایم که iWitness نام دارد، قادر است ویدیوهایی ضبط کند که قابل پاک کردن نیستند و البته با فشردن انگشت روی صفحه موبایل حتی می توانید ویدیوی ضبط شده را برای بررسی به مقامات انتظامی و قضایی ارسال کنید.دیوید ریمر، توسعه دهنده این اپلیکیشن معتقد است که این اپ می تواند جان افراد زیادی را نجات دهد. 
وی اضافه می کند که یک مجرم به تنها چیزی که نیاز ندارد شاهد است و همین موضوع باعث می شود اپلیکیشن او مانع بروز جرم های بسیاری شود.
این اپلیکیشن برای کسانی که تنها هستند و مجبورند در اطراف پارکینگ های تاریک و اماکنی که پتانسیل وقوع جرم بالایی دارد قدم بزنند، مفید و کاربردی است. به محض آنکه این آپ را نصب کنید می توانید فایل های صوتی، عکس و فایل های ویدیویی خود را در هر لحظه ثبت کنید و آن را به سرور کلاد امن این اپ منتقل کنید. 
با یک بار اضافه فشردن دکمه ثبت یا از طریق تکان دادن گوشی می توانید به راحتی مرکز فوریت های پلیسی را در جریان وقوع جرم بگذارید. این اپ همچنین ایمیل و پیامک های از پیش تعیین شده شما را در هنگام بروز خطر برای شش نفر از نزدیکان تان که قبلا در فهرست تماس های اضطراری مشخص کرده اید، می فرستد. به این ترتیب پلیس و نزدیکان تان از مکان دقیق حضور شما و بروز مشکل آگاهی می یابند و ضمنا فایل ویدیویی و عکس شما را نیز دریافت کرده و از طریق یک نقشه ماهواره ای از محل دقیق حضور شما هم آگاه می شوند.
به یاد داشته باشید کسی که مرتکب جرم شده به هیچ عنوان نمی تواند فیلم یا عکسی را که شما گرفته اید، پاک کرده و از بین ببرد. آن طور که توسعه دهنده این برنامه می گوید، هدف آنها از ابتدا این بوده که به مجرمان این پیام را بدهد که اگر تخلفی کنند، ثبت می شود و هیچ راهی برای از بین بردن آن نیز وجود ندارد. ویژگی مهم این اپ ساده بودن آن است که موجب می شود هر گوشی هوشمند ساده ای با داشتن یک دوربین قابلیت استفاده از آن را پیدا کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :