آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 206839
تاریخ انتشار : 10 اردیبهشت 1396 12:10
تعداد بازدید : 751

نرم افزار گوگل، عکاسی موبایلی را در شب ارتقا می دهد

آزمایشگاه شرکت گوگل درحال توسعه نرم افزاری است که عکاسی با دوربین موبایل در نور کم را به نقطه ای تازه می رساند.

آنا- کسانی که به انداختن عکس علاقه دارند، با مشکل کیفیت پایین عکس هایی که با گوشی در شب انداخته می شود، مواجه شده اند. معمولا عکس هایی که با گوشی موبایل خود در نور کم می اندازیم، یا تاریک هستند یا نور فلاش موجب بازتاب گرد و خاک و ذرات می شود. عکس های شب هنگام با موبایل با هر کیفیت دوربینی که گرفته شوند، معمولا نیازمند تصحیح رنگ و کیفیت هستند. 
چندی قبل کارکنان آزمایشگاه گوگل چالشی برای یکدیگر تعیین کردند که نشان می دهد کدام گوشی عکس بهتری می اندازد و در این بین یکی از مهندسان معتقد بود که با گوشی آندرویید می تواند هر کیفیتی که بخواهد در هر نوری عکس بیندازد و برای بردن شرط بندی، دست به کار تهیه یک نرم افزار موبایلی شد. 
این نرم افزار موبایل اکنون در مراحل آزمایشی در آزمایشگاه گوگل قرار دارد تا به نرم افزارهای آندرویید گوشی نکسوس 6 افزوده شود. با استفاده از این نرم افزار، کاربر می تواند بهترین کیفیت ممکن عکس در تاریکی را به دست بیاورد. 
روش کار به این شکل است که وقتی کلید انداختن عکس در دوربین را فشار می دهید، نرم افزار 64 عکس پیاپی و کادربندی را از تصویر ضبط می کند و مراحل بعدی فقط پردازش تصویر است. 
در این پردازش ها جزء به جزء هر کادربندی بررسی می شود و بهترین کیفیت آن انتخاب و در تصویر نهایی به کار گرفته می شود. گوگل معتقد است که کیفیت دوربین های فعلی برای به دست آوردن تصویر مناسب کافی است و فقط نیاز به پردازش تصاویر وجود دارد. در صورتی که این نرم افزار بتواند از مراحل آزمایش و همخوانی با پردازشگر گوشی بیرون بیاید، به زودی در شب و در هر نوری می توان با دوربین موبایل عکس های زیبا انداخت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :