fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 20687
  تاریخ انتشار : 5 دی 1391 10:7
  تعداد بازدید : 750

  موتور جست وجوی ملی اسفندماه افتتاح می شود

  قرار است نسخه نهایی پروژه موتور جست وجوی ملی “پارسی جو” اسفندماه سال جاری با حضور رییس جمهوری یا وزیر ارتباطات در یزد افتتاح شود.

   ایسنا- علی محمد زارع، مدیر پروژه گفت: موتور جست‌وجوی ملی پارسی‌جو توسط دانشکده‌های مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه یزد و با حمایت پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات وزارت ارتباطات و همچنین مرکز تحقیقات مهندسی دانشگاه یزد راه‌اندازی شده است.
   وی افزود: نسخه نهایی پروژه به تجهیزات سنگین نیازمند است که مقرر شده پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات این هزینه را تامین کند. زارع گفت: هدف از طراحی موتور جست‌وجوی پارسی‌جوی فارسی این است که بتواند به ایرانیان فهرست جست‌وجویی ارایه دهد.گفتنی است اکنون نسخه آزمایشی “پارسی‌جو” شروع به کار کرده و روی وب به آدرس www.parsijoo.ir قابل دسترس است و هم‌وطنان می‌توانند از آن استفاده کنند. اما روی صفحه اصلی این موتور جست‌وجو تاکید شده است که “به دلیل عدم پوشش کامل صفحات وب، نتایج بعضی از پرس‌و‌جوها ممکن است از کیفیت مطلوب برخوردار نباشد که در آینده نزدیک برطرف خواهد شد. خواهشمند است با ارسال نظرات خود در بخش بازخورد، ما را در بهبود این سامانه یاری کنید”.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :