آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 20688
تاریخ انتشار : 5 دی 1391 10:8
تعداد بازدید : 548

رییس سازمان ثبت احوال:

گسترش شبکه استعلام الکترونیکی تا 80 دستگاه

رییس سازمان ثبت احوال کشور با بیان اینکه 120 میلیون سند در کشور وجود دارد، افزود: نزدیک به 100 میلیون از این اسناد الکترونیکی شده اند.

 ایسنا- ناظمی اردکانی با بیان اینکه نزدیک به 99 درصد وقایع حیاتی ثبت می‌شود، افزود: ثبت وقایع حیاتی یکی از شاخص‌های توسعه یافتگی بوده که ما توانسته‌ایم تا این میزان به آن دست یابیم.
 وی افزود: در حال حاضر هر فرد می‌تواند با مراجعه به هر شعبه یا اداره ثبت، سند سجلی خود را ملاحظه کرده و تغییرات موردنظر را اعمال کند.
 به گفته وی ثبت واقعه فوت به 98 درصد رسیده که این میزان کمک می‌کند پایگاه جمعیتی کشور همواره به‌روز باشد.
 وی با اشاره به سه وظیفه سازمان ثبت احوال مبنی بر ثبت وقایع حیاتی چهارگانه، صدور اسناد هویتی برای ایرانیان، تولید و نشر آمار و اطلاعات جمعیتی، گفت: برای انجام این وظایف‌ اقدامات بسیاری صورت گرفته که می‌توان به گسترش شبکه استعلام اشاره کرد.
 اردکانی با بیان اینکه گسترش شبکه استعلام برای اتقان اسناد هویتی صورت گرفته است، افزود: این شبکه به ترویج کاربرد شماره ملی می‌انجامد که در اثر آن شماره ملی به عنوان سندی برای تصدیق هویت فرد در سراسر کشور ملاحظه شده و اگر فرد شناسنامه یا کارت ملی به همراه نداشته باشد اما شماره ملی خود را در حافظه داشته باشد، می‌تواند احراز هویت و شناسایی کرده و خدمات لازم را دریافت کند.
ارتباط آنلاین 80 دستگاه با ثبت احوال
رییس سازمان ثبت احوال کشور با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 80 دستگاه در سطح ملی این خدمت را از ثبت احوال دریافت می‌کنند، افزود: یک دستگاه ملی می‌تواند خط آنلاینی از ثبت احوال گرفته و به صورت وب سرویس در سطح کشور خدمات خود را ارایه کند.
 اردکانی افزود: گسترش این شبکه به صورت الکترونیکی باعث می‌شود اگر در اسناد هویتی فرد مغایرت‌هایی وجود داشته باشد به راحتی استعلام شده و سازمان ثبت احوال را در جریان گذاشته و اصلاحات لازم انجام شود.
وی در خصوص انجام ماموریت اتقان اسناد هویتی گفت: برای دستیابی به این هدف کارهای ویژه‌ای انجام داده‌ایم که می‌توان به مکانیزه کردن شناسنامه اشاره کرد که با این کار اسناد غیرقابل خدشه و مبتنی بر پایگاه جمعیتی خواهند شد.
ناظمی اردکانی گفت: خدمات ثبت احوال عمدتا به صورت الکترونیکی انجام شده و می‌توانیم با نرم‌افزارهای که طراحی شده مراجعه را به حداقل برسانیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :