آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 206880
تاریخ انتشار : 11 اردیبهشت 1396 10:48
تعداد بازدید : 1213

فیبرنوری گزینه مناسب برای مشترکان پرمصرف است

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران درباره نحوه اطلاع کاربران از تحت پوشش قرار داشتن شماره تلفن آنها تحت فیبر نوری و درخواست سرویس های جدید توضیح داد.

ایسنا - رسول سراییان با بیان صرفه اقتصادی بسته های جدید مخابرات برای کاربران گفت: هزینه این بسته ها خیلی بالا نیست اما با توجه به اینکه هریک از بسته هایی که تعریف شده، گیگ مصرف بالایی دارد، کاربران باید متناسب با آن هزینه بپردازند. این بسته ها برای افرادی که مصرف بالایی داشته باشند، صرفه اقتصادی دارد. کسی که نیاز به اینترنت پرسرعت دارد، به مشاهده فیلم و برنامه آنلاین می پردازد، با این سرویس، اینترنت با سرعت و کیفیت بالا دریافت خواهد کرد.
وی با بیان اینکه در حال حاضر هشت شهر کشور از جمله تهران، مشهد، اصفهان، تبریز، شیراز، اهواز، کرمانشاه و کرج دارای این قابلیت هستند، ادامه داد: البته تمامی نقاط این شهرها تحت پوشش نیست. ما از مجتمع های مسکونی و تجاری شروع کردیم. در حال حاضر نیز در تهران تعدادی از مجتمع های مسکونی و تجاری تحت پوشش قرار دارند. افراد و متقاضیان می توانند به مراکز مخابرات مراجعه کنند و با توجه به بسته هایی که انتخاب می کنند، باید هزینه بپردازند.
مدیرعامل مخابرات ایران در پاسخ به اینکه بسته های کنونی مخابرات چه تفاوتی با تعرفه های قدیمی مخابرات دارد، گفت: بسته هایی که تعریف کردیم، مشابه بسته های اپراتورهاست و کاربران با مراجعه به پورتال مخابرات می توانند از این بسته ها آگاه شوند. این بسته ها از نظر تعرفه اینترنت تفاوتی نمی کند. البته دو مدل وجود دارد؛ یکی اینکه مودم خانه و سیم کشی داخلی داخل بسته باشد که به عهده ماست یا خارج از بسته باشد که خود مردم متقاضی هستند.
سراییان با بیان اینکه مشترکان ADSL اگر محدوده شان تحت پوشش باشد، می توانند فیبر را جایگزین کنند، توضیح داد: دو دسته مشتری داریم؛ کسانی که در حال حاضر روی ADSL هستند که می توانند تقاضا بدهند و آنها را روی فیبر ببریم و کسانی که ADSL ندارند و ما برای شان فیبر ایجاد می کنیم.
وی ادامه داد: اگر کاربران شماره تلفن خود را در پورتال وارد کنند، به آنها نشان می دهد که تحت پوشش هستند یا خیر و در صورتیکه کاربر تحت پوشش باشد، فرآیند راه اندازی فیبر ۴۸ ساعت طول می کشد.
به گفته سراییان مخابرات ایران از قبل هم در پروانه خود ارایه سرویس فیبر نوری را داشت و از یک سال گذشته فکر کردیم باید به این حوزه وارد شویم و آن را به بهره برداری برسانیم و در طول این یک سال هم برای این پروژه ۱۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :