آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 20690
تاریخ انتشار : 5 دی 1391 10:12
تعداد بازدید : 688

شرایط قیمت اینترنت نباید به زیان “زیرساخت” باشد

مدیرکل روابط عمومی شرکت زیرساخت با بیان اینکه هنوز مصوبه تعرفه افزایش پهنای باند به این شرکت ابلاغ نشده، گفت: شرایط نباید به گونه ای باشد که زیرساخت هم متضرر شود.

موبنا- مهدی خدایی با بیان اینکه مصوبه تعرفه افزایش پهنای باند هنوز به شرکت زیرساخت ابلاغ نشده است، گفت: در صورت ابلاغ این مصوبه از سوی رگولاتوری، شرکت زیرساخت موظف است که آن را اجرا کند.
وی افزود: چنانچه در این خصوص اعتراضی وجود داشته باشد، شرکت زیرساخت این موضوع را به کمیسیون تنظیم مقررات اعلام می‌کند با رسیدگی‌های لازم انجام شود.
وی گفت: پهنای باند در مرز کشور به صورت ارزی مبادله می‌شود و علاوه بر پرداخت‌های ارزی، شرکت زیرساخت موظف به پرداخت‌ هزینه‌هایی همچون انتقال به استان‌ و شهرستان کشور، هزینه نگهداری و غیره است.
خدایی گفت: مصرف کننده حدود 25 تا 30 درصد تعرفه پهنای باندی را که مربوط به شرکت زیرساخت است پرداخت می‌کند و حدود 75 درصد تعرفه پرداختی مصرف کننده، مربوط به شرکت‌های ندا می‌شود.
وی با تاکید بر اینکه پهنای باند به صورت ارزی خریداری و به صورت ریالی فروخته می‌شود، گفت: این فرآیند درمجموع باعث افزایش قیمت پهنای باند می‌شود.
خدایی با بیان اینکه شرکت ارتباطات زیرساخت یک  مجموعه دولتی است و خیلی به دنبال سود نیست، افزود: ولی شرایط نباید به گونه‌‌ای باشد که این شرکت نیز ضرر کند.
مدیرکل روابط عمومی شرکت زیرساخت با اعلام این مطلب که سیاست این شرکت کاهش قیمت اینترنت است، گفت: در شرایطی افزایش قیمت در تمامی کالا و خدمات صورت گرفته بود، شرکت زیرساخت در دو مرحله یک تخفیف 20 درصدی را به شرکت‌های اینترنتی اعمال کرد.
براساس مصوبه‌ای که در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به تصویب رسیده است، پهنای باند اینترنت با افزایشی حدود 70 درصد در قیمت تمام شده در اختیار توزیع‌کنندگان اینترنت در کشور قرار
می‌گیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :