آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 20698
تاریخ انتشار : 5 دی 1391 10:23
تعداد بازدید : 570

پرداخت 190 میلیون دلار تسهیلات ارزی برای صادرات خدمات فنی مهندسی

عضو هیات عامل صندوق توسعه ملی از پرداخت 190 میلیون دلار تسهیلات ارزی این صندوق به صادرات خدمات فنی و مهندسی خبر داد و گفت: یک قرارداد 5/2 میلیارد دلاری نیز برای تقویت صادرات منعقد شد.

خبرگزاری مهر- محمود دودانگه درباره روند بازپرداخت تسهیلات ارزی صندوق توسعه ملی و تاثیر نوسانات نرخ ارز بر عملکرد تسهیلات گیرندگان و همچنین طرح برخی مباحث درباره پرداخت تسهیلات ارزی صندوق با نرخ مبادلاتی و بازپرداخت آن با ارز آزاد، گفت: صندوق تسهیلات را به ارز پرداخت می‌کند و به ارز نیز پس می‌گیرد.
عضو هیات عامل صندوق توسعه ملی با تاکید بر اینکه بازپرداخت تسهیلات صندوق دیگر نیازی به تبدیل به ریال و محاسبه نوع نرخ نیست، درباره جدیدترین اقدامات صورت گرفته در صندوق برای پرداخت تسهیلات ارزی به صادرکنندگان، گفت: یکی از برنامه‌های صندوق پرداخت تسهیلات اعطای تسهیلات خریدار به طرف‌های معامله کننده کالا و خدمات در خارج کشور است. این مقام مسوول در صندوق توسعه ملی افزود: همچنین برای صدور خدمات فنی و مهندسی نیز ضمانت‌نامه‌هایی صادر می‌شود.  وی گفت: بخش صادرات از بخش‌های مهمی است که می‌تواند از منابع ارزی صندوق توسعه ملی برخوردار شود. هم‌اکنون صادرات خدمات فنی و مهندسی توانسته است بیش از 190 میلیون دلار تسهیلات دریافت کند. عضو هیات عامل صندوق توسعه ملی از انعقاد قرارداد عاملیت ارزی به مبلغ 5/2 میلیارد دلار با بانک توسعه صادرات خبر داد و گفت: از این طریق در نظر داریم پشتیبانی مناسبی از صادرات خدمات فنی و مهندسی و کالا داشته باشیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :