آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 20701
تاریخ انتشار : 5 دی 1391 10:26
تعداد بازدید : 767

مدیر شبکه بازرسی و نظارت مردمی پاسخ داننده را برای رحمتی فرستاد

نظام صنفی رایانه ای مجوز کارگزاری شبنم گرفته، اما فعالیت نکرده است

غلامرضا نوری زاده مشاور معاون وزیر و مدیر شبکه بازرسی و نظارت مردمی (شبنم) به نامه رییس شورای مرکزی سازمان نصر پاسخ داد.

فناوران- نوری‌زاده پاسخ خود را خطاب به پرویز رحمتی، رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور ارسال کرده و در آن برای برگزاری جلسه‌ای برای بررسی مجدد نحوه مشارکت سازمان در طرح شبنم ابراز آمادگی کرده است.
در نامه نوری‌زاده به رحمتی آمده است:
«بازگشت به نامه شماره 712/ص ک 91 مورخ 26/09/1391 رییس محترم شورای مرکزی آن سازمان در خصوص طرح شبنم، به آگاهی می‌رساند با عنایت به تفاهم‌نامه فیمابین مقرر شد آن سازمان در فرآیند اجرایی طرح ساماندهی کالاهای موجود در سطح بازار (پروژه شبنم) همکاری کند. بر این اساس طی نامه شماره 1989/91/114 مورخ 02/05/91 فعالیت آن سازمان در طرح شبنم مجاز و ابلاغ شد و در نامه شماره 2054/91/114 مورخ 08/05/91 به اپراتور طرح در بخش ساماندهی مورد قبول بودن تاییدات موجودی صنوف تحت پوشش آن سازمان اعلام شد. با این حال کماکان عدم فعالیت آن سازمان در طرح به دلیل عدم ارسال حتی یک فرم تاییدیه به ستاد طرح و کارگزاران مربوطه موجب شد موضوع طی نامه 3650/91/114 مورخ 01/08/91 به دبیرکل محترم آن سازمان اعلام شود که تاکنون تغییری در عملکرد آن سازمان مشاهده نشده است.
انتظار می‌رود با درایت حضرتعالی و توجیه سایر همکاران‌تان در سازمان‌های تابعه، فعالیت سازمان در این زمینه چشمگیر باشد. ضمنا این مدیریت آمادگی دارد در جلسه‌ای مشترک نحوه مشارکت آن سازمان را در طرح شبنم مجددا تبیین کند.»

آزاده داننده رییس شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، 26 آذرماه در نامه‌ای به محمدصادق مفتح قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن درخواست تمدید مهلت اجرای این طرح تا پایان بهمن ماه، از قطع ارتباط سازمان نصر و مجری شبنم خبر داده بود.
در آن نامه داننده نوشته بود: «از آنجا که این سازمان، توسعه بازار را در گرو سلامت و شفافیت بازار می‌داند، همواره و از بدو آغاز طرح شبنم، همراه با ارایه پیشنهاد برای اصلاح فرآیند اجرا، از کلیت طرح حمایت کرده است. حضور نمایندگان این سازمان در جلسات اولیه طرح موید این مطلب است، لیکن به دلایل نامعلومی، از ابتدای تابستان امسال ارتباط این سازمان با حوزه اجرا و تصمیم‌سازی این طرح قطع شده است.»
 در حالی داننده از قطع ارتباط سازمان با حوزه اجرا و تصمیم‌سازی از ابتدای تابستان خبر داده است که براساس نامه نوری‌زاده، نه تنها در نیمه تابستان فعالیت این سازمان در طرح شبنم مجاز اعلام شده است که در آبان ماه نیز مجری طرح شبنم در نامه‌ای به دبیرکل سازمان پیگیر دلیل فعالیت نکردن سازمان نصر در این طرح شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :