آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 20702
تاریخ انتشار : 5 دی 1391 10:28
تعداد بازدید : 1544

وارادات گسترده قاچاق موجب شد

کمبود گوشی های گارانتی دار HTC در ایران

حجم بالای واردات قاچاق گوشی های HTC، عرضه نوع گارانتی دار این برند را در سطح بازار موبایل تهران بسیار محدود کرده است.

موبنا- مدتی است که واردات غیرقانونی گوشی‌های HTC به شدت گسترش یافته به طوری که در ویترین بیشتر مغازه‌ها گوشی‌های بدون گارانتی این برند دیده می‌شود.
فروشندگان موبایل و دست‌اندرکاران این حوزه معتفدند که فعالان غیرقانونی بدون پرداختن هیچ گونه مالیات و گمرک به راحتی به فعالیت خود ادامه می‌دهند و گسترش فعالیت آنها دور از ذهن نیست چراکه هم‌اکنون شرایط کار برای نمایندگان رسمی بسیار سخت شده است.
هم‌اکنون تمامی مدل‌های HTC که در لیست گوشی‌های هوشمند موجود در بازار هستند بدون گارانتی رسمی و فاقد خدمات پس از فروش هستند.
گوشی‌های تایوانی HTC با امکاناتی همچون صفحه نمایش لمسی و سیستم عامل آندرویید توانسته از تقاضای مناسبی از سوی مشتریان روبه‌رو
 شود.
هم‌اکنون حدود 15 گوشی HTC در بازار وجود دارد که از این تعداد زیر پنج مدل تنها دارای گارانتی رسمی هستند.
 از گوشی‌های HTC موجود در بازار می‌توان به مدل‌های  8X، Explore، ONE X، ONE V، ONE S، Sensation xe، Sensation xl، WILDFIR S، DESIER X، DESIER S، DESIER V، DESIER C، CHACHA و SALSA اشاره کرد که با گارانتی غیرمتفرقه در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.
14 مدل فوق به ترتیب با قیمت 1560، 375، 1400، 610، 1190، 920، 1100، 390، 755، 850، 815، 490، 435 و 565 هزار تومان در اختیار کاربران این برند قرار می‌گیرد.
از مدل‌های فوق که با گارانتی رسمی در بازار عرضه می‌شوند می‌توان به مدل‌های ONE X، Sensation xe، DESIER C و CHACHA اشاره کرد.
 فعالان و کارشناسان این حوزه بر این باورند که عرضه گسترده گوشی‌های HTC توسط فعالان قانونی جایی برای رقابت برای نمایندگان رسمی این برند باقی نگذاشته است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :