آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 20713
تاریخ انتشار : 5 دی 1391 10:43
تعداد بازدید : 508

جزییات پرداخت تسهیلات صندوق توسعه ملی به صنایع

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: شش میلیارد دلار تسهیلات به عنوان سرمایه ثابت برای پرداخت به واحدهای صنعتی به صندوق توسعه ملی معرفی شده است.

ایسنا- مهدی غضنفری با بیان اینکه قرار بود 10 درصد از کل درآمدهای امسال صندوق توسعه ملی به صنعت و معدن اختصاص یابد، افزود: در مجلس مصوبه‌ای دنبال می‌شد که رقم مذکور به 10 درصد منابع درآمدی امسال کاهش یابد که ما به این موضوع انتقاد داشتیم.
وی افزود:‌ صندوق تا پیش از ابلاغ مصوبه مجلس 10 درصد از منابع خود را به صنعت و معدن اختصاص می‌داد و به نظرم مصوبه جدید مجلس عطف به ماسبق نشود.
او در پاسخ به این سوال که چه میزان از منابع صندوق توسعه تاکنون به بخش صنعت و معدن اختصاص داده شده است، گفت: ما دو هزارو 500 میلیارد تومان برای دریافت سرمایه گردش و شش میلیارد دلار برای استفاده از سرمایه ثابت به صندوق توسعه ملی معرفی کرده‌ایم.
اظهارات وزیر صنعت، معدن و تجارت در حالی مطرح می‌شود که به گفته‌ معاون برنامه‌ریزی صندوق توسعه ملی 66 درصد از منابع این صندوق به صنایع نفت، گاز و پتروشیمی اختصاص یافته است.
شریفی با اشاره به اینکه تسهیلات توسط صندوق توسعه ملی به حدود 289 طرح پرداخت شده یا در حال پرداخت است، عنوان کرده است که بانک صنعت، معدن و تجارت با 265 طرح به میزان 9/5 میلیارد دلار بیشترین سهم را در بین بانک‌های عامل پرداخت‌کننده تسهیلات به طرح‌های مختلف به خود اختصاص داده است.
به گفته وی موجودی صندوق توسعه ملی هم‌اکنون به حدود 43 میلیارد دلار رسیده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :