آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 207163
تاریخ انتشار : 15 اردیبهشت 1396 23:47
تعداد بازدید : 844

اختراع جدید اپل:

سیستم ردیابی که کالری های غذای تان را می شمرد

اپل تا چند وقت پیش علاقه داشت که گام های کاربرانش را بشمرد و آنها را به انجام تمرینات ورزشی و پیاده روی تشویق کند، اما اکنون تصمیم گرفته که کالری غذاهایی را که می خوریم بشمرد.


DailyMail- این شرکت کوپرتینویی به تازگی حق اختراع سیستمی را کسب کرده است که به کاربران امکان می دهد ارزش غذایی موادی را که می خورند را توسط نمایشگر آیفون یا ساعت هوشمندش به اطلاع کاربر خود می رساند و حتی به او گوشزد می کند که دفعه بعد غذاها و مواد سالم تری را برای خوردن انتخاب کنند. 
موسسه های موادغذایی متغیرهای تغذیه ای را مانند کالری مصرفی و چربی آن ماده را آپلود کرده اند. این اطلاعات از موادغذایی مختلف روی برچسب هایی به عنوان سامانه بازشناسی با امواج رادیویی روی بسته ماده غذایی یا رسید مشتری درج می شود که کاربران می توانند خیلی راحت با ضربه زدن به گوشی می توانند به آن دسترسی پیدا کنند.
این اختراع تحت عنوان «انتقال برچسب الکترونیکی اطلاعات مواد غذایی» در آوریل 2015 توسط کمپانی اپل به ثبت رسید. مدارک به دست آمده، نحوه استفاده از شیوه کامپیوتری روش رمزگذاری شناسایی فرکانس رادیویی را در قالب برچسب های الکترونیکی برای نمایش متغیرهای تغذیه ای را به منظور سفارش کالا توسط مشتری نشان می دهد.
در واقع این فناوری با تمرکز روی این سیستم به افراد کمک می کند که راحت تر متوجه ارزش تغذیه ای موادغذایی شوند که که خارج از منزل خریداری و مصرف می کنند. این سیستم به گونه ای طراحی شده که اطلاعات تغذیه ای روی آن براساس هر قلم جنس درج شده است که اطلاعات مورد نیاز برای غذاها را در اختیار افراد قرار می دهد.
به عنوان مثال، اگر فردی یک همبرگر بدون پنیر سفارش می دهد اما داخل آن مقداری سس مایونز، مقدار کمی سیب زمینی سرخ شده و حد متوسطی نوشابه گازدار وجود داشته باشد، دستگاه فروشنده الکترونیکی ارزش غذایی هر کدام از مواد تشکیل دهنده این غذا را نشان می دهد و فرد در قالب برچسب الکترونیکی می تواند این اطلاعات را روی گوشی یا ساعت اپل خود مشاهده کند.
بسیاری از رستوران ها تصمیم گرفته اند که میزان مصرف کالری به ازای هر غذا را نیز به گزینه های اطلاعات این برچسب اضافه کنند، اما زمانی که کاربران تصمیم به افزودن یا حذف گزینه ای از این فهرست می کنند، ارایه ارزش های صحیح تغذیه ای دشوار است.
اما فروشندگان می توانند هر یک از این موارد را به اطلاعات برچسب الکترونیکی اضافه کنند و کیفیت این اطلاعات هم بستگی به برچسب دارد که کاربران به راحتی و با ضربه زدن روی ساعت اپل یا گوشی هوشمند خود می توانند آنها را مشاهده کنند.
به این فهرست می توان ارزش غذایی مواد را نیز اضافه کرد تا کاربران بتوانند ذخیره کالری روزانه خود را نیز محاسبه کنند. همچنین افراد با کمک این سیستم مقدار حجم غذای مصرفی خود را نیز می توانند کنترل کنند.
به عنوان مثال، کاربر ممکن است ساندویچ مرغ سرخ شده را برای نهار سفارش داده باشد و در حالی که مشغول مصرف این غذاست، فناوری این سیستم با چراغ زدن، ساندویچ مرغ کباب شده را برای وعده بعدی انتخاب می کند. این سیستم حتی نشان می دهد که فرد تمام حجم غذای داخل بشقاب را تمام کرده یا مقداری از آن داخل بشقاب به جا مانده است.
اپل در سال های اخیر بحث سلامت را هنگام تولید محصولات جدید در اولویت خود قرار داده است. تولد نرم افزار HealthKit و ساعت اپل گام های کوچکی برای دستیابی به دیدی وسیع در حوزه سلامت افراد بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :