آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 207164
تاریخ انتشار : 15 اردیبهشت 1396 23:48
تعداد بازدید : 1114

کتاب را با NFC بخرید با پست دریافت کنید

سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، که شاید آن را بتوان پربازدیدترین و محبوب ترین نمایشگاه ایران نامید، از روز گذشته در شهر آفتاب آغاز به کار کرد.


نکته جالبه درباره نمایشگاه کتاب امسال، تلاش اهالی فناور یاطلاعات و ارتباطات برای ارایه خدمات بیشتر و بهتر است که شاید مهم ترین آن امکان استفاده از روش پرداخت الکترونیکی NFC در این رویداد باشد.
امسال هم مانند سه سال گذشته ارائه خدمات پرداخت در نمایشگاه بین المللی کتاب برعهده شرکت آسان پرداخت است و از آنجایی که شیوه پرداخت NFC پیش از نمایشگاه کتاب رونمایی شد، هم اکنون بیش از ۳ هزار دستگاه کارتخوان مجهز به NFC در نمایشگاه کتاب تهران نصب شده و آماده استفاده است.
تمام کارتخوان های نصب شده به دو شیوه کابل و بی سیم قادر به ارائه سرویس هستند و اگر گوشی تلفن همراه خریداران مجهز به NFC باشد براحتی می توانند از کارتخوان های نصب شده در نمایشگاه استفاده کنند. ضمن اینکه زمینه همکاری با تمام بانک ها در قالب سامانه “مانا” فراهم شده است.
این فناوری از امنیت بسیار بالایی نسبت به کارت های بانکی برخوردار است. به طوری که اگر کارت های بانکی دارای یک رمز هستند استفاده از این فناوری سه لایه امنیتی را به همراه خواهند داشت به طوری که در جریان نشانه گذاری که بر اساس این نرم افزار انجام می شود اول باید طرف استفاده کننده رمز گوشی موبایل را باز کند، دوم رمز برنامه نشانه گذاری و سوم رمز کارت خواهد بود.
علاوه بر این، باجه های پست هم نمایشگاه بین المللی کتاب تهران به بازدیدکنندگان خدمات ویژه ارایه می دهند. خریداران کتاب و بازدیدکنندگان از نمایشگاه کتاب می توانند با مراجعه به باجه های پست با آسایش خاطر کتاب های خریداری شده خود را به سراسر کشور ارسال و از خدمات ویژه شرکت پست در نمایشگاه استفاده کنند. ️نرخ قبول و ارسال بسته های کتاب در تهران هر کیلو 9 هزار ریال و  سایر نقاط  11 هزار ریال محاسبه می شود.
کل فضای نمایشگاه کتاب هم تحت پوشش اینترنت نسل 5/4 همراه اول قرار گرفته تا غرفه داران و بازدیدکنندگان دغدغه ای نسبت به استفاده از اینترنت در این رویداد را نداشته باشند. تاکسی اینترنتی کارپینو هم برای رفت و آمد به تمایشگاه کتاب تخفیف درنظر گرفته است.
دست آخر این که فروشگاه اینترنتی 30 بوک از کسانی که حال یا وقت رفتن به نمایشگاه کتاب را ندارند سفارش گرفته و کتاب هایشان را با پیک یا پست تحویل می دهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :