آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 207166
تاریخ انتشار : 16 اردیبهشت 1396 0:16
تعداد بازدید : 1025

جهانگیری و معجزه فاوا

اسحاق جهانگیری بدون شک بیش از سایر نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری درباره فضای مجازی و لزوم بهره گیری از فناوری اطلاعات و ارتباطات در تبلیغات انتخاباتی اش سخن گفته است.

او که در دولت یازدهم وظیفه برپایی شورای اجرایی فناوری اطلاعات و ارتباطات را نیز برعهده داشت، اعتقاد زیادی به دولت الکترونیکی و توسعه کسب و کارهای نوپا داشته و در تبلیغات انتخاباتی اش نیز بر این موضوع تاکید کرده است.
جهانگیری روز جمعه گذشته در نخستین مناظره تلویزیونی گفت: دولت الکترونیکی یکی از مهم ترین سیاست هایی است که باید به طور کامل اجرا شود. اکنون یکی از مهم ترین اقدامات دولت یازدهم در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، تلاش برای اداره کشور به صورت الکترونیکی است.
وی افزود: سامانه های مختلفی در دستگاه های اجرایی شکل گرفته و به هم مرتبط شده اند. اکنون تلفن همراه در کشور گسترش یافته و برنامه ما این است که مردم بتوانند در خانه بخش مهمی از خدمات مورد نیازشان را از طریق موبایل دریافت کنند.
جهانگیری گفت: مهم ترین هدف از اجرای دولت الکترونیکی افزایش رضایت مندی و تسهیل خدمت رسانی به مردم است. در کنار آن هم باید نظارت جدی بر فرایندها داشت و مجوزهای غیرضروری حذف شوند. سخن از فناوری اطلاعات در تبلیغات جهانگیری همچنان ادامه دارد. او روز سه شنبه و در برنامه «با دوربین» گفت: فناوری مهم ترین شاخص رشد آینده فناوری است و باید نهضت توسعه علم و فناوری را به طور جدی دنبال کنیم.
وی افزود: باید صنایع دانش بنیان را هدف گذاری کنیم. دانشگاه ها پارک های علم و فناوری درست کرده اند و ایجاد کریدورهای علم و فناوری تصویب شده است که می تواند مرکز اشتغال نیروهای دانشگاهی کشور باشد. 
این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: فناوری اطلاعات و ارتباطات در توسعه کشور معجزه می کند. جوانان ایرانی که در این حوزه در خارج از کشور فعالیت می کنندشرکت های کوچک شان امروز چند صد میلیون دلار ارزش دارد. این ها می توانند به داخل کشورشان بیایند و همین شرکت ها را برای خواهنران و برادران شان ایجاد کنند. ما باید بگذاریم استارتاپ ها راه بیفتد و به بهانه های واهی به این نخبگان علمی کشور گیر ندهیم. چرا محدودیت برای این ها درست می کنیم. چرا با مهر این که ممکن است هدف دشمن باشد مانع کار آنها باشیم. دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی از چنان اقتداری برخوردارند که دشمن نمی تواند  کم ترین حرکتی در حوزه امنیت کشور انجام دهد.
جهانگیری البته از فعالیت های تخریبی در فضای مجازی هم انتقاد کرد: نگذاریم مدیران توانمند با اتهامات ناروای دروغ از صحنه بیرون کنند. چطور شد یک دفعه تصمیم گرفتید در فضای مجازی خانه مدیران دولت را نشان دهید. درباره خود من هم خانه یک همسایه را نشان دادند. اگر قرار است نشان داده شود خوب است، بنده با شفافیت کامل مسوولان از نظر مالی موافقم اما همه سه قوه در یک اتاق شیشه ای قرار  بگیرند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :