آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 207179
تاریخ انتشار : 16 اردیبهشت 1396 1:10
تعداد بازدید : 1053

کاهش فروش آیفون در فصل بهار

بر اساس گزارش اپل، فروش گوشی آیفون در طول سه ماهه دوم سال با کاهش همراه شده است.

فناوران- ظاهرا کاهش فروش آيفون در طول سه ماهه دوم سال در نتیجه انتظار کاربران برای آیفون 8 است که اواخر تابستان به مناسبت دهمین سالگرد عرضه گوشی اپل، راهی بازار خواهد شد.
بر اساس گزارش گاردین، اپل در طول سه ماهه اول سال جاری میلادی، 50/8 میلیون دستگاه گوشی آیفون به فروش رسانده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با رقم 51/2 میلیون دستگاه، کاهش داشته است.
این در حالی است که انتظار می رفت فروش آیفون در سه ماهه دوم سال جاری به 52/27 میلیون دستگاه برسد. بنابراین فروش آیفون 7 فقط در طول سه ماهه ابتدایی با رشد همراه شد و پس از آن استقبال از این گوشی به شدت کاهش یافت.
درآمد اپل در این مدت با رشد 4/6 درصدی به 52/9 میلیارد دلار رسیده که البته کمتر از رقم پیش بینی شده، یعنی 53/02میلیارد دلار است. همین موضوع منجر به کاهش 1/5 درصدی ارزش سهام اپل در بازار بورس شده است.
اپل معمولا در ماه سپتامبر، اواخر تابستان، از مدل جدید گوشی آیفون رونمایی می کند و در سه ماهه پاییز فروش آن رشد چشمگیری می يابد. اما کم کم در طول زمستان و فصل های بعدی فروش آیفون با کاهش همراه می شود و این موضوع به دلیل انتظار کاربران برای عرضه آیفون بعدی است.
 امسال هم که قرار است اپل از آیفون 8 به مناسبت دهمین سالگرد عرضه آيفون رونمایی کند و گفته می شود که این گوشی با ویژگی های جدیدی نسبت به نسل قبلی همچون شارژ بی سیم، حسگر تشخیص چهره و نمایشگر منحنی همراه شود، احتمالا استقبال از این گوشی بیشتر خواهد شد. بنابراین کاهش فروش آیفون 7 به دلیل نزدیک شدن به زمان رونمایی از آیفون 8 خیلی بعید و دور از انتظار نیست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :