آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 20718
تاریخ انتشار : 4 دی 1391 10:50
تعداد بازدید : 466

مسوول پیگیری پرونده ستار بهشتی:

بازداشتگاه پلیس فتا غیر استاندارد است

مسوول پیگیری پرونده ستار بهشتی در مجلس، با اعلام این مطلب که گزارش مربوط به ستار بهشتی یک شنبه هفته آینده قرائت می شود گفت: این گزارش با در نظر گرفتن همه جوانب، با مطالعه پرونده های قضایی، انتظامی و مراجعه به واحدهای قضایی پزشکی قانونی و زندان تهیه شده است.

ایلنا- مهدی دواتگری گفت: صحبت با مسوولان امر دادستان و فرماندهان نیروی انتظامی و رییس سازمان پزشکی قانونی از دیگر موارد تکمیل کننده این گزارش است و سعی شد با در نظر گرفتن سابقه قضایی که در اختیار داشته‌ایم گزارشی منطبق بر واقعیت ارایه کنیم.
دواتگری با تاکید بر اینکه این گزارش سیاسی نیست بلکه حقوقی است گفت: در این گزارش جزییات از بدو شناسایی و دستگیری ستار بهشتی تا مرحله فوت و اقدامات بعد از فوت مطرح شده است.نماینده مراغه در مجلس نهم شورای اسلامی گفت: هفت نفر از ماموران پلیس فتا بازداشت شدند که الان سه نفر به عنوان متهمان اصلی شناسایی و در بازداشت هستند و البته گفته شده که تحقیقات دقیق قضایی پیرامون آنها همچنان ادامه دارد.
وی افزود: این گزارش نکته مهمش این است که در هر اداره و دستگاه ممکن است چند مامور تخلف کنند اما هنر ما این است که این موارد را شناسایی و برخورد قانونی کنند.
دواتگری همچنین گفت: اقدامات خودسرانه توجیه قانونی ندارد اما نظام خودش را مبرا از این اقدامات خودسرانه می‌داند چراکه نمی‌توان همه افراد را کنترل کرد.
 این نماینده مجلس همچنین دیدار با خانواده ستار بهشتی را برای تکمیل کردن این گزارش تکذیب کرد.
وی در خصوص بازدید از زندان‌ها نیز گفت: در رابطه با شخص ستار بهشتی از زندان بازدیدهایی صورت گرفته اما بازدید به صورت عمومی نبوده است و فقط در رابطه با آقای ستار بهشتی انجام شده است. دواتگری گفت: بازدید‌ها از زندان اوین و بازداشتگاه پلیس فتا صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه وی در بازداشتگاه رباط کریم هرگز نبوده است یادآور شد: ایشان در رباط کریم بازداشت نبوده است بلکه در منزل دستگیر شده و در دادستانی رباط کریم تفهیم اتهام و بعد به تهران منتقل شده است. پس اصلا آنجا بازداشت نشده است.دواتگری گفت: ما در جریان تحقیقات، از بازداشتگاه پلیس فتا بازدید داشته‌ایم که با در نظرگرفتن قوانین و استاندارد‌ها مشخص شد که این بازداشتگاه غیراستاندارد بوده است که این مساله در گزارش منعکس شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :