آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 207200
تاریخ انتشار : 16 اردیبهشت 1396 1:56
تعداد بازدید : 1305

فاز نخست سامانه هوش تجاری صندوق بازنشستگی در آستانه رونمایی

سرپرست اداره کل حسابرسی داخلی و امور مجامع صندوق بازنشستگی کشوری گفت: فاز نخست سامانه BI یا هوش تجاری این صندوق تا پایان بهار ۹۶ به بهره برداری می رسد و به تدریج با تکمیل شاخص های اطلاعاتی سایر شرکت ها وارد فاز دوم می شود.

صندوق بازنشستگی کشوری- محمد نادر خمجانی افزود: ۴۰ شرکت در این پروژه ساماندهی شده اند که در فاز نخست، سامانه هوش تجاری برای ۲۵ شرکت اجرایی می شود.
وی با بیان اینکه سامانه هوش تجاری صندوق بازنشستگی کشوری نسبت به سامانه های مشابه که تاکنون در کشور اجرا شده است از کیفیت بالاتری برخوردار است، گفت: هدف از راه اندازی این سیستم، ثبت تدریجی شرکت های اقتصادی و مالی است تا به افزایش بهره وری شرکت های زیر مجموعه صندوق بازنشستگی کشوری کمک کند.
خمجانی افزود: پروژهBI در واقع تمام اطلاعات شرکت ها را از طریق دسترسی آنلاین برای مدیریت اقتصادی صندوق تجزیه و تحلیل کرده و به تصمیم گیری اقتصادی و بهینه کردن وضعیت شرکت ها کمک می کند.
وی ادامه داد: هوش تجاری کمک می کند تا بهتر بدانیم که کدام شرکت ها را بهینه کنیم، کدام شرکت ها روند رو به رشد دارند و کدام شرکت ها رو به افول هستند.
خمجانی بیان کرد: هوش تجاری تصمیم گیری های صندوق بازنشستگی کشوری را در زمینه فعالیت های بیمه ای، اقتصادی و تصمیم گیرهای کارشناسی یاری می کند و استراتژی صندوق را برای بخش سرمایه گذاری همراه با بازدهی مطلوب مورد ارزیابی قرار می دهد.
وی ادامه داد: برای هوش تجاری اطلاعات شرکت های زیر مجموعه صندوق بازنشستگی کشوری جمع آوری شده و اطلاعات و شاخص های اقتصادی مرتبط در سطح ملی و بین المللی مورد بررسی قرار می گیرد. در گذشته به این شاخص ها در صندوق توجه نمی شد، اما در سه سال گذشته به این موضوع توجه جدی شده است.
خمجانی گفت: شاخص  هوش تجاری به صورت تخصصی و بر اساس پارامترهای جهانی و دانش روز در زمینه تحلیل اطلاعات مالی در دنیا طراحی شده است که برای پیاده سازی آن نیاز به فراهم آوردن زیر ساخت ها در شرکت های تابعه وجود دارد.
وی با بیان اینکه تصمیم گیری یعنی داشتن اطلاعات و مدیر بدون اطلاعات نمی تواند تصمیم تخصصی و مناسب بگیرد، افزود: هوش تجاری اطلاعات آنلاینی را به مدیران می دهد تا تصمیمات صحیح و تخصصی را بر مبنای پارامترهای کارشناسی و دقیق بگیرند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :