آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 207205
تاریخ انتشار : 16 اردیبهشت 1396 2:19
تعداد بازدید : 556

رونق در بازار تجهیزات صوتی و تصویری خودرو

اگر چه در ماه هایی که از سال جدید گذشته است، بازار خرید و فروش کالاهای کامپیوتری و دیجیتال دوران پررکودی را سپری کرده است؛ اما بازار خرید و فروش سیستم های صوتی و تصویری خودرو، دستگاه های جی پی اس و موقعیت یاب و همچنین قطعاتی چون پایه های نگهدارنده تبلت و موبایل با رونق مواجه اند.

فناوران- می توان گفت بازار سیستم های دیجیتال و غیر دیجیتال وابسته به خودرو با رونقی نسبی مواجه شده است؛ رونقی که از نظر کارشناسان و فعالان بازار ناشی از گرم شدن هوا و آغاز سفرهای داخلی است.
برخی از فعالان بازار هم می گویند: اگر چه گرانی دلار موجب شده است بازار خرید و فروش بسیاری از کالاها از رونق بیفتد، اما در بازار تجهیزات جانبی خودرو داستان تا حدودی متفاوت است. 
به گفته مسعود شریفی، یکی از فعالان بازار سیستم های صوتی خودرو در خیابان سورنا، در پی گرانی نرخ دلار و افزایش هزینه سفرهای خارجی شاهد افزایش سفرهای داخلی با خودروهای شخصی هستیم و این سفرها به افزایش تقاضا برای تجهیزاتی نظیر جی پی اس، پایه های نگهدارنده موبایل و تبلت و همچنین سیستم های صوتی و تصویری خودرو منجر می شود. به گفته وی، به صورت کلی فصل بهار و تابستان بازار خرید خرید و فروش تجهیزات دیجیتال خودرو رونق دارد و امسال هم به دلیل افزایش هزینه سفرهای خارجی این رونق بیشتر شده است.
یکی دیگر از فعالان بازار با تایید گفته های همکارش می گوید: در ماه های اخیر نرخ دلار آزاد بین رقم های 3750 تا 3780 تومان در نوسان بوده و همین موضوع نوسان 10 تا 15 درصدی قیمت را در بازار تجهیزات صوتی و تصویری خودرو در پی داشته است، با این حال در بازار شاهد یک رونق نسبی هستیم.
کارشناسان می گویند: به نظر می رسد در ماه های آینده و به ویژه در فصل تابستان شاهد رونق بیشتر بازار این کالا باشیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :