آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 207208
تاریخ انتشار : 16 اردیبهشت 1396 2:23
تعداد بازدید : 818

کاربران گوگل هدف حمله ایمیل جعلی قرار گرفتند

شرکت گوگل با تایید این که کاربرانش مورد حمله یک ایمیل جعلی قرار گرفته اند اعلام کرد که موفق شده است این ایمیل جعلی را که به حدود یک میلیون نفر از کاربران این سرویس رسیده بود، متوقف کند.


فناوران- این ایمیل جعلی یا فیشینگ ادعا می کرده است که از طرف «گوگل داکز» ارسال شده است. گوگل داکز، یا گوکل داکیومنتز، یکی از سرویس های شرکت گوگل است که به کاربران اجازه می دهد متن های خود را به صورت آنلاین ویرایش کنند و با دیگر کاربران به اشتراک بگذارند.
کاربرانی که این ایمیل فیشینگ را دریافت کرده اند اگر روی لینک ارسالی کلیک کرده و دستورالعمل های بعدی را دنبال کرده باشند، اطلاعات فهرست تماس های ایمیل خود را در معرض خطر قرار داده اند و همان ایمیل به تمام فهرست تماس های آنها ارسال شده است.
فیشینگ به ایمیل ها یا پیغام هایی گفته می شود که با فریب دادن مردم با این ادعا که از سوی شرکت ها یا افراد معتبر ارسال شده اند، برای به دست آوردن اطلاعات شخصی کاربران از جمله رمز عبور یا اطلاعات حساب بانکی آنها تلاش می کنند.گوکل می گوید که این حمله را تقریبا در عرض یک ساعت متوقف کرده است که این اقدامات شامل حذف صفحه ها و اپلیکیشن های جعلی مرتبط با این حمله نیز می شود. در بیانیه شرکت گوگل آمده است که با وجود دسترسی و استفاده این ایمیل جعلی از اطلاعات تماس کاربران بررسی های این شرکت نشان داده است که هیچ اطلاعات دیگری از کاربران افشا نشده است. گوگل به کاربرانش گفته است که نیازی نیست هیچ اقدامی به دنبال این اتفاق انجام دهند. با این حال به کاربران توصیه کرده است در صورت تمایل از طریق سرویس چکاپ امنیتی گوگل روی اپلیکیشن هایی که به حساب گوگل آنها دسترسی دارند، مروری داشته باشند.
به گفته گوگل کمتر از یک دهم درصد از کاربران سرویس ایمیل گوگل، جی میل، تحت تاثیر این ایمیل های جعلی قرار گرفته اند که این تعداد تقریبا یک میلیون کاربر را شامل می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :