آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 207209
تاریخ انتشار : 16 اردیبهشت 1396 2:27
تعداد بازدید : 1229

مخابرات به وعده‌اش عمل کرد

2/5 میلیون خط قطع شده تلفن ثابت، یک طرفه وصل شد

به گفته معاون شرکت مخابرات ایران، 2/5 میلیون خط تلفن ثابت که به دلیل نپرداختن بدهی قطع دوطرفه شده بودند، وصل یک طرفه شدند و ۷۰۰ هزار خط، متقاضی تغییر نام مالک هستند.


فارس- داوود زارعیان گفت: پس از تشکیل معاونت مشتریان در شرکت مخابرات ایران، تصمیم گرفته شد تمامی فرایندهای پیچیده مرتبط با مشتریان حذف شود.
معاون مشتریان شرکت مخابرات ایران افزود: در بررسی ها ۲ موضوع نقل و انتقال سند و قطع دوطرفه تلفن های بدهکار در اولویت تشخیص داده شد.
وی ادامه داد: الزامی بودن حضور مالک برای نقل و انتقال سند و قطع دوطرفه تلفن های بدهکار، بسیاری از تلفن ها را از کارکرد خارج کرده بود که تصمیم گرفته شد هر دو فرایند اصلاح شود.
معاون مشتریان شرکت مخابرات ایران گفت: پس از این تصمیم اعلام کردیم تلفن هایی که به صورت دو طرفه قطع شده اند، اگر به ودیعه نرسیده اند، وصل شوند. تا امروز ۲.۵ میلیون شماره تلفن ثابت که به دلیل نپرداختن بدهی قطع دو طرفه شده بود، بدون نیاز به درخواست متقاضی وصل شده است.
وی ادامه داد: همچنین در حال اطلاع رسانی و هماهنگی با مالکان این خطوط هستیم و بسیاری از آنها در حال پرداخت بدهی خود هستند که پیش بینی می کنیم تا پایان سال ۲۵ تا ۳۰ درصد خطوط قطع تلفن ثابت به صورت دایمی بدهی خود را پرداخت کنند و دارای کارکرد شوند.
زارعیان با بیان آمار عملکرد نقل و انتقال سند نیز گفت: حدود ۷۰۰ هزار مشترک تلفن ثابت در کشور تلفن به نام شان نیست که حدود ۵۰ درصد این افراد برای تغییر نام مراجعه کرده اند.
وی ادامه داد: در مدت 5/1 ماهی که از اجرای این تصمیم می گذرد، تعداد زیادی از مشترکان که تلفن های شان به نام نبود، مراجعه کردند و به طور میانگین در استان های کوچک ۳ تا ۵ هزار خط و در استان های بزرگ ۲۰ هزار خط تغییر مالک یافتند.
معاون شرکت مخابرات ایران از سایر مشتریان دارای این شرایط خواست که برای به نام کردن خطوط خود مراجعه کنند.
براساس این گزارش معاون شرکت مخابرات در نخستین روزهای کاری خود وعده داده بود خطوط قطع شده این شرکت یک طرفه شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :