آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 20735
تاریخ انتشار : 4 دی 1391 11:22
تعداد بازدید : 479

برای افزاییش سرمایه صندوق ضمانت صادرات تلاش می شود

قائم مقام وزير صنعت، معدن وتجارت در امور فضاي كسب و كارگفت: بايد تلاش شود با افزايش سرمايه صندوق ضمانت صادرات ايران زمينه افزايش پوششهاي مالي و بيمه اي براي صادر كنندگان كالاها ي توليدي و خدمات فني ومهندسي فراهم شود.

شاتا-  سيدمسعود موحدي در مراسم توديع و معارفه مديرعامل صندوق ضمانت صادرات ايران افزود: به منظور پشت سر گذاشتن فضاي تحريم ايجاد شده توسط دشمنان ،ضروري است ساختار اقتصادي كشور پيش از پيش تقويت شود.  
وي گفت: وقتي دشمني با جمهوري اسلامي به عرصه‌هاي اقتصادي كشيده شده فعالان اقتصادي نقش اساسي ومهمي را در اين عرصه عهده دارند.
موحدي خاطر نشان كرد: بايد برنامه‌ريزي مناسب و جديد با توجه به شرایط پيش آمده براي موضوعاتي مثل  صادرات، واردات، بازارهاي بين‌المللي، حوزه‌هاي مالي و حمل ونقل بين‌المللي اتخاذ شود.
به گفته وي رشد  صادرات از 8.5 ميليارد دلار سال 83 به مرز 48 ميليارد دلار در سال گذشته رسيد كه با توجه به تحريم و بسته شدن راههاي تبادلات مالي از سوي دشمن اين يك موفقيت براي صادر كنندگان ودولت محسوب مي‌شود.
قائم مقام وزير صنعت، معدن وتجارت گفت: در فروردين امسال ما كاهش 17 درصدي در صادرات  كالاهاي وابسته به نفت و پتروشيمي را تجربه كرديم اما با تلاش فعلان اقتصادي و حمايتهاي دستگاهاي مختلف از جمله صندوق ضمانت صادرات ايران در آبان ماه گذشته توانستيم اين رقم را به كاهش 1.9 درصدي  برسانيم
موحدي توضيح داد: البته در حوزه صادرات كالاهايي كه منشاء نفتي ندارند طي 8 ماهه نخست امسال با رشد 30 درصدي و در صادرات صنعتي با رشد 50 درصدي مواجه بوديم .
قائم مقام وزير صنعت، معدن وتجارت در امور فضاي كسب و كاردر ادامه تصريح كرد: صندوق ضمانت صادرات ايران با توجه به طبيعت و ماموريتهاي محوله خود مي بايست مسيري را انتخاب كند كه از ليست شركتهاي در حال واگذاري خارج شود و همواره نقش حاكميتي
داشته باشد .


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :