آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 207579
تاریخ انتشار : 20 اردیبهشت 1396 10:26
تعداد بازدید : 1336

اشراف کامل وزارت اطلاعات بر فضای مجازی

سید محمود علوی وزیر اطلاعات با تاکید بر اشراف کامل وزارت اطلاعات بر فضای مجازی گفت: فضای مجازی هم قابل استفاده صحیح است و هم استفاده نادرست که استفاده صحیح آن مفید و استفاده نادرست از آن مضر است.


فناوران - وزیر اطلاعات در گفتگو با شبکه خبر افزود: برخورد با فضای مجازی هم باید هوشمندانه باشد، ما بر همه کانال ها و گروه ها اشراف کامل داریم و بیشتر اینها گروه های خانوادگی هستند که خطری ندارند اما برخی دیگر گروه ها یا کانال هایی هستند که یا با تذکر و ارشاد با آنها برخورد می شود و یا اگر  ضد دین و ضد انقلاب باشند با آنها برخورد مناسب دیگری شده است و می شود.
علوی با بیان این که کانال های مستهجن در تلگرام و فضای مجازی به محض شناسایی بسته می شود گفت: تعدادی از کانال ها هم مربوط به فعالان سیاسی و اجتماعی است که با اینها هم صیانتی و هدایتی برخورد می کنیم.
وی گفت: تشکیلات اطلاعاتی را برای بگیر و ببند درست نمی کنند اتفاقا برای نگیر و نبند درست می کنند مگر آنجا که هدایت و ارشاد و تذکر جواب ندهد، زیرا آرامش فعالان عرصه مجازی که در درون نظام فعال اند از ضروریات است زیرا از سرمایه های رشد و توسعه کشور است.
وزیر اطلاعات افزود: این برخوردهای محبت آمیز و عاقلانه باعث شده دستگاه اطلاعات در نظر مردم محبوب شود و رتبه محبوبیت مردمی آن روز به روز بهتر شده است.
علوی گفت: خشم و خشونت نسبت به دشمن خوب است اما در ارتباط با کشور با فعالان دانشگاهی، اقتصادی، تولیدکنندگان  و عرصه هنری و مردم، همیشه نیاز به خشم و خشونت نیست و کار اطلاعاتی در این حوزه با اخلاق معجزه می کند. کار اطلاعاتی همراه با اخلاق باعث امنیت روانی و حیثیتی جامعه می شود و این تاثیرش از امنیت فیزیکی کمتر نیست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :