آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 207584
تاریخ انتشار : 20 اردیبهشت 1396 10:36
تعداد بازدید : 714

با تصویب بخشنامه‌ای تجمیعی

صدور گواهینامه ثبت نام در نظام مالیات بر ارزش افزوده تسهیل شد

در جلسه هیات مقررات‎زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب‎وکار، مشکلات فعالان بخش خصوصی در خصوص نحوه صدور گواهی ثبت نام در نظام مالیات بر ارزش افزوده مورد بررسی قرار گرفت و بخشنامه‎ها و شرایط و مراحل صدور گواهینامه به همراه سقف زمانی صدور این مجوز با هدف بهبود محیط کسب و کار بازنگری شد.

فناوران- در این جلسه که با حضور اعضای هیات مقررات‎زدایی متشکل از نمایندگان قوای مقننه، قضاییه، دولت، اتاق های بازرگانی، تعاون و اصناف و سازمان امور مالیاتی به ریاست وزیر امور اقتصادی و دارایی برگزار شد، کلیه بخشنامه های مالیاتی در این خصوص بررسی و به صورت یک بخشنامه تجمیعی مصوب شد. در این بخشنامه تجمیعی شرایط به شرح ذیل تسهیل شد:
مودیان به منظور ثبت‎نام فقط به سامانه
tax.gov.ir مراجعه کرده و نیاز به بارگذاری اطلاعات در سامانه دیگری نخواهند داشت.
مدارک مالیاتی مورد نیاز صدور گواهی به ارایه اظهارنامه‎های دوره مشمولیت که تا زمان ثبت‎نام اظهار نشده است، تقلیل یافت. مدت اعتبار گواهی مودیان حایز شرایط جدید برای بار اول به شش ماه افزایش یافت.
مدت اعتبار گواهی برای افرادی که بدهی مالیاتی خود را پرداخت یا ترتیب پرداخت داده اند، ۱۲ ماه تعیین شد. مدت اعتبار گواهی برای مودیان خوش حساب به ۲۴ ماه افزایش یافت.مدت زمان صدور گواهینامه به ۷ روز کاهش یافت و به منظور تسریع در صدور گواهینامه، مودیان می‎توانند از یک ماه قبل از پایان انقضای اعتبار نسبت به تمدید آن درخواست خود را ارایه کنند.
در صورت لغو اعتبار گواهینامه مودی، معاملات مودی مشروط به احراز اصالت مبتنی بر حسابرسی مالیاتی، تا تاریخی که اعتبار لغو نشده است، قابل قبول است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :