آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 207585
تاریخ انتشار : 20 اردیبهشت 1396 10:38
تعداد بازدید : 1365

افزایش قیمت ها بازار موبایل را کساد کرد

برخلاف همیشه که با افزایش قیمت، بازار موبایل رونق می گرفت، این روزها افزایش قیمت گوشی باعث کسادی بازار شده است.

فناوران - فصل بهار معمولا بازار موبایل رونق چندانی ندارد و این روند تا اواخر خرداد ماه ادامه دارد. با این حال عواملی همچون کاهش جنس در بازار و کمیاب شدن برخی مدل ها و رنگ های خاص از یک گوشی نیز باعث بالا رفتن قیمت گوشی می شوند.
این روزها شایعاتی در بازار منتشر شده مبنی بر اینکه مرزهای ورودی گوشی بسته شده و قیمت بسیاری از گوشی ها از جمله گوشی های پرچمدار افزایش یافته است، اما این موضوعات باعث رونق بازار نشده و همچنان بازار کساد است.
در این میان گوشی جدید سامسونگ، گلکسی S8 با افزایش قیمت زیادی همراه شده است. این گوشی چند هفته پیش با قیمت بسیار بالایی وارد بازار شد و پس از عرضه رسمی، قیمت آن به شدت کاهش یافت، اما دوباره به دلیل کمبود جنس در بازار، قیمت آن با افزایش حدود 300 تا 400 هزار تومانی روبه رو شده است.
به گفته بازاریان در ابتدای ورود این گوشی به بازار، مشتری داشت و این مشتریان حاضر بودند بابت خرید آن، مبلغی معادل 1/5 برابر قیمت واقعی گوشی را بپردازند، اما از آنجا که می دانند این افزایش مجدد قیمت، کاذب است، منتظر می مانند تا نهایتا یک ماه دیگر قیمت این گوشی کاهش خواهد یافت و تثبیت می شود.
در این میان گوشی آیفون مشتریان خود را از دست داده و این روزها کمتر کسی سراغ این گوشی را می گیرد. به نظر می رسد همانند بازار جهانی، کاربران ایرانی هم منتظر آیفون 8 هستند. این گوشی از اوایل مهر ماه وارد بازار می شود. اما از سوی دیگر آیفون 7 به دلیل شباهتی که به آیفون 6s داشت، خیلی مورد استقبال مشتریان قرار نگرفت و حتی فروشندگان ادعا می کنند که آیفون 6s از زمان عرضه آیفون 7 در طول چند ماه گذشته بیشتر فروش رفته است.
به گفته فروشندگان بازار، گوشی های HTC نیز این روزها مشتری زیادی ندارد و کمتر کسی سراغ این گوشی ها را می گیرد.
در این میان گوشی های سونی به نسبت گذشته مشتریان بیشتری دارد. فعالان بازار می گویند، گوشی های سونی از سری Z3 به دلیل مشکلات سخت افزاری که داشتند مشتریان خود را کم کم از دست دادند تا سری Z5 که دوباره فروش این مدل گوشی ها افزایش یافت. با این حال دوباره فروش گوشی های سری Xz با استقبال مشتریان روبه رو شده است.
براساس گزارش بازاریان، فروش لوازم  جانبی این روزها رونق دارد. قیمت این لوازم افزایش نیافته و از سوی دیگر اگرچه کاربران گوشی های شان را تعویض نمی کنند اما با خرید قاب و برچسب سعی می کنند گوشی های خود را نونوار کنند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :