آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 207590
تاریخ انتشار : 20 اردیبهشت 1396 10:46
تعداد بازدید : 1386

مشتریان فیبرنوری مخابرات اولویت بندی می شوند

معاون مشتریان شرکت مخابرات ایران گفت: با توجه به اینکه نیاز مردم به استفاده از خدمات اینترنتی در عرصه های بانکداری، سرگرمی، تجارت، ویدیو و فیلم بیشتر می شود، شرکت مخابرات تصمیم گرفت توسعه اینترنت بر بستر فیبر نوری را فراهم کند. بر این اساس مخابرات از سال گذشته توسعه زیرساخت ها را شروع کرد که اخیرا با حضور معاون اول رییس جمهور، یک میلیون بستر یا زیرساخت مورد بهره برداری قرار گرفت.


ایسنا - داوود زارعیان افزود: برای یک میلیون مشترک زیرساخت های اولیه فراهم شده که باید کامل شود. این تجهیزات شامل سیم کشی در داخل مکان ها اعم از منازل و مکان های تجاری است که باید تامین شود. سایر تجهیزات برای این یک میلیون هم باید فراهم و به تدریج واگذار شود.
زارعیان گفت: در حال حاضر فیبر نوری در قالب بسته های با سرعت بالا، متناسب با نیاز مشترکان و حجم مشخص در پورتال شرکت مخابرات ایران موجود است. مشترکان می توانند با مراجعه به پورتال شماره تلفن خود را وارد کرده، اگر برای آنها بسترسازی شده بود اقدام به ثبت نام کرده و بلافاصله دریافت سرویس برای آنها شروع می شود.
وی درباره نحوه ارایه سرویس به مشترکانی که فیبر نوری برای آنها ارایه نشده است، توضیح داد: مشترکانی که سرویس فیبر نوری را دریافت نکرده اند می توانند به پورتال مراجعه کرده و با وارد کردن شماره تلفن درخواست خود را ثبت کنند و در نوبت قرار بگیرند. این درخواست رایگان بوده و نیازی به مراجعه حضوری به مخابرات نیست. اولویت با مشترکانی است که نیاز بیشتری به اینترنت پرسرعت دارند از جمله دانشگاه ها، مراکز آموزشی و تجاری و این افراد در اولویت هستند. پس از آن به سمت منازل مسکونی می رویم.
معاون مشتریان شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه هزینه ای که واگذاری اینترنت پرسرعت دارد، همان هزینه ADSL است، افزود: اما طبیعتا مشترک نیازمند مودم و تجهیزات الکترونیکی در داخل منازل است. 
زارعیان درباره لزوم تعویض مودم ها گفت: مودم های قبلی مخصوص ADSL، مودم های ظرفیت پایین هستند و باید برای فیبر نوری مودم های جدید خریداری شود که معمولا در مکان های تجاری امکان این که با یک مودم تعداد زیادی به صورت بی سیم استفاده کنند، وجود دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :