آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 207598
تاریخ انتشار : 20 اردیبهشت 1396 11:2
تعداد بازدید : 629

رییس هیات مدیره گروه شرکت‌های شاتل اعلام کرد:

ترافیک داخلی با کاهش قیمت محتوا، امسال سه برابر می شود

رییس هیات مدیره گروه شرکت های شاتل گفت: از دستاوردهای دولت یازدهم در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، توسعه شبکه ملی اطلاعات بود آن هم در شرایطی که در دولت قبلی، فضا به گونه ای پیش رفت که کاربران احساس می کردند توسعه شبکه ملی اطلاعات به معنی محدود سازی آنان در استفاده از اینترنت بین الملل است.


فناوران- محمد حسن شانه ساز زاده افزود: اظهارات مسوولان دولت نهم و دهم این ترس را در بین کاربران ایجاد کرده بود که قطعا شبکه ملی اطلاعات به معنی قطع دسترسی کاربران به اینترنت جهانی خواهد بود. برای نمونه اعلام شده بود که برای سرعت های بالاتر از ۵۶ کیلوبیت، حتی مشتری و خریدار هم وجود ندارد و پهنای باند ۱۲۸ کیلوبیت برای کاربران کافی است.
وی در ادامه در خصوص سیاست های ویژه دولت یازدهم در زمینه رشد پهنای باند گفت: خوشبختانه دولت فعلی این رویکرد را اتخاذ کرد که کاربران بیش از پیش باید به پهنای باند دسترسی داشته باشند و شرایط به گونه ای فراهم شد که دارندگان پروانه ارتباطی نیز انگیزه بیشتری برای توزیع پهنای باند میان کاربران پیدا کنند..
وی بر این باور است که راه اندازی IXP(مراکز تبادل ترافیک اینترنتی) و توسعه چشم گیر زیرساخت های انتقال بین استانی توسط شرکت ارتباطات زیرساخت از یک سو و قانون گذاری برای کاهش ترافیک داخلی از سمت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از سوي ديگر، تاثیر غیر قابل انکاری بر رشد شبکه ملی اطلاعات و توسعه محتوای داخلی داشته است. شانه ساز زاده گفت: در سه سال اخیر و با توسعه زیرساختی در تمام بخش های ارتباطی می توان ادعا کرد که کاربران کشور بیش از نیمی از محتوای خود را از شبکه ملی اطلاعات تامین می کنند که این تحولی جدی به نمادی از موفقیت ملی به حساب می‎آید. 
عضو هیات مدیره این شرکت اینترنتی افزود: فراهم شدن زمینه برای میزبانی و آمادگی شبکه ملی، باعث شده که در چند سال گذشته صاحبان محتوا نیز ترجیح دهند میزبانی محتوای آن ها به داخل کشور منتقل شود. در نهایت نیز این شرایط به نفع کاربران تمام شده است. چرا که از یک سو محتوای مورد نیاز خود را به قیمت حداقل نصف قیمت محتوای بین المللی تامین می کنند و از طرف دیگر این محتوا را با کیفیتی به مراتب بهتر و فارغ از اختلالات پهنای باند اینترنت کشور دریافت می کنند.
وی در پایان، موفقیت‎های یادشده را ناشی از سیاست های شرکت ارتباطات زیرساخت و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی می داند. شانه ساززاده از جمله این سیاست ها به  آخرین مصوبه سازمان برای کاهش قیمت ترافیک داخلی اشاره می کند، که زمینه ساز سه برابر شدن این ترافیک در سال جدید شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :