آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 20765
تاریخ انتشار : 6 دی 1391 10:2
تعداد بازدید : 796

گلایه مدیرعامل شرکت ارتباطات همراه از فرآیند زمان‌بر دریافت ارز:

قیمت ها دربازار لوازم جانبی همراه دو برابر شده است

مدیرعامل شرکت نامداران ارتباطات همراه اعلام کرد که به دلیل نوسانات و افزایش نرخ ارز، واردات لوازم جانبی تلفن همراه به شدت کاهش یافته است.

فناوران- پدرام الیکایی، مدیرعامل شرکت ارتباطات همراه، واردکننده رسمی هدست‌های جبرا گفت: به دلیل افزایش شدید قیمت‌ها، مردم قدرت خرید این دستگاه‌ها را ندارند، بنابراین فروش این کالا به شدت کاهش یافته است.
وی گفت: اگرچه ارز مبادلاتی به این کالا تعلق می‌گیرد اما از زمانی که کار ثبت سفارش انجام می‌شود تا زمانی که ما این ارز را دریافت کنیم و به دست فروشنده برسانیم، بیش از یک ماه طول می‌کشد و این تاخیر زمانی باعث می‌شود که جنس به بازار ایران نرسد چون هیچ فروشنده‌ای حاضر نیست با این تاخیر زمانی پول دریافت کند.وی همچنین گفت: تقریبا دو ماه است که واردات به شکل گسترده نداریم و به این ترتیب اقدام به تعدیل نیرو کرده‌ایم و تعداد کارمندان ما هم‌اکنون نصف شده، با این حال سعی کردیم هم‌چنان واردات‌مان را با قیمت‌های بالا داشته باشیم و در بازار فعالیتی هر چند محدود داشته باشیم.
وی با بیان اینکه قیمت هدست‌های بلوتوث جبرا بیش از دو برابر شده است گفت: هدستی که پیشتر حدود 110 هزار تومان قیمت داشت هم‌اکنون قیمتی برابر 230 هزار تومان دارد و به این ترتیب اگرچه مردم محصولات این شرکت را دوست دارند و همیشه تقاضا برای این کالا بوده و هست، اما قدرت خرید مردم کاهش یافته و به این شکل فروش محصولات جبرا تقریبا یک پنجم قبل شده است.وی همچنین گفت: وجود کالاهای تقلبی و چینی در بازار باعث کاهش میزان فروش محصولات جبرا شده است، به طوری که هم‌اکنون تعداد زیادی نمونه‌های تقلبی از هدست‌های بلوتوث در بازار موجود است. الیکایی در این باره گفت: اگرچه بارها اعتراضاتی از سوی این شرکت در رابطه با کالاهای تقلبی صورت گرفته اما تاکنون ترتیب اثری داده نشده و فقط توانستیم چندین فروشگاه و شرکت را که داخل بازار اقدام به توزیع این محصولات می‌کردند تعطیل کنیم اما همچنان محصولات تقلبی به وفور در بازار یافت می‌شود.
وی در خصوص عوارض ناشی از وجود این هدست‌ها در بازار گفت: با توجه به اینکه هدست‌های بلوتوث جبرا از فناوری‌های پیشرفته‌ای پشتیبانی می‌کنند، این دستگاه‌های تقلبی باعث آسیب‌های جدی به سلامت کاربران می‌شوند و نویز ایجاد می‌کنند.
وی گفت: در حالی که قیمت محصولات جبرا تقریبا در بازار زیاد است، نمونه‌های تقلبی با قیمت یک سوم یا یک چهام در بازار موجودند و از آنجا که مشتریان همیشه طرفدار محصولات جبرا هستند، با مقایسه قیمتی اقدام به خرید این کالاها می‌کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :