آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 20766
تاریخ انتشار : 6 دی 1391 10:3
تعداد بازدید : 703

وزارت ICT ملزم به تدوین استاندارد درگاه دستگاه های اجرایی شد

با موافقت دولت و در راستای ساماندهی فعالیت درگاه ها، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به تدوین و ابلاغ استانداردها و الزامات فنی درگاه های دستگاه های اجرایی موظف شد.

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت- وزیران عضو کارگروه مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات و امنیت آن (فاوا) به استناد اصل 138 قانون اساسی تصویب کرد؛ وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات موظف است ظرف یک ماه پس از ابلاغ این تصویب‌نامه، استانداردها و الزامات فنی درگاه‌ها (پورتال‌ها، وب‌سایت‌ها، وبگاه‌ها و رسانه‌های بر خط) دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده (5) قانون مدیریت خدمات کشوری را تدوین و ابلاغ و سالانه برای پایش و اعلام آن به معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس‌جمهوری و سایر مراجع قانونی ذی‌ربط اقدام کند. بر این اساس، معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس‌جمهوری موظف است استانداردها و الزامات موضوع بند (1) را به عنوان بخشی از شاخص‌های ارزیابی عملکرد دستگاه‌های مربوط (موضوع مواد (81) و (82) قانون مدیریت خدمات کشوری) منظور کند.
 همچنین دستگاه‌های اجرایی موظف‌اند دامنه و خدمات میزبانی درگاه‌های خود را مستقیما به نام خود اخذ و ظرف دو روز به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس‌جمهوری و دبیرخانه شورای اطلاع‌رسانی دولت اعلام کند.
 بر اساس این مصوبه، از سر جمع بودجه هزینه‌ای و تملک دارایی خود اعتبار مناسبی را به منظور توسعه، نگهداری و به‌روزرسانی درگاه‌های مذکور منظور کنند. نام و نشان خود و نقش پرچم جمهوری اسلامی ایران را در سر آیند درگاه خود و تعلق آن به جمهوری اسلامی ایران و در پایین تمام صفحات عباراتی نظیر حقوق این سایت متعلق به (نام دستگاه مربوط) است را مشخص کنند.
 این مصوبه از سوی محمدرضا رحیمی؛ معاون اول رییس‌جمهوری برای اجرا ابلاغ شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :