آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 20767
تاریخ انتشار : 6 دی 1391 10:5
تعداد بازدید : 850

مرحله دوم «شبنم» یک ماه تمدید شد

رییس اتحادیه فناوران رایانه تهران: یک ماه کافی نیست تا پایان سال تمدید کنید

مدیر پروژه « شبنم » از تمدید مهلت دور دوم کدگذاری کالاها در سطح عرضه تا اول بهمن ماه خبر داد و گفت: بنا به درخواست صنوف، مهلت دریافت فرم های خوداظهاری و دریافت کد دوبعدی شبنم برای واحدهای صنفی مشمول طرح، تا اول بهمن ماه تمدید شد.

فناوران- ‌غلامرضا نوری‌زاده گفت: با توجه به اینکه در دور دوم کدگذاری کالاها در سطح بازار، تعداد اقلام افزایش یافته است مجامع صنفی، اتحادیه‌ها و شورای اصناف کشور اعلام کردند که مهلت مقرر تا اول دی ماه برای این منظور کافی نیست.
وی افزود: بنابراین با رایزنی‌های انجام شده و موافقت ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، این مدت یک ماه افزایش یافت. بر این اساس مشمولین طرح می‌توانند در مهلت یاد شده برای خوداظهاری و درخواست برچسب شبنم اقدام کنند.
وی افزود: از اول بهمن ماه بازرسان نهادهای نظارتی، پلیس اماکن و تعزیرات حکومتی در سطح بازار حضور یافته و اقدام به جمع آوری کالاهای مشمول طرح که فاقد برچسب شبنم هستند، خواهند کرد.
نوری‌زاده افزود: در دور دوم کدگذاری کالا در سطح عرضه تلاش شد تا نقاط ضعف اجرای پروژه در دوره قبل بر طرف و نصب شبنم روی کالاها در اسرع وقت و با رعایت موارد امنیتی صورت گیرد.
کار غیر ممکن رییس اتحادیه فناوران رایانه تهران ضمن استقبال از تمدید مهلت دریافت فرم‌های خوداظهاری و دریافت کد دوبعدی شبنم برای واحدهای صنفی مشمول طرح تا اول بهمن ماه گفت: درخواست ما از وزارت صنعت، معدن و تجارت تمدید طرح تا پایان سال است.
سیدمهدی میرمهدی افزود: در مرحله نخست اجرای طرح شبنم پنج قلم کالای فناوری اطلاعات مشمول می‌شد که ما خوداظهاری این مرحله را در 9 ماه انجام دادیم. اکنون 23 قلم کالا مشمول مرحله دوم شده است و تنها برای انجام آن سه ماه فرصت در نظر گرفته شد.
وی با بیان اینکه عملا انجام مراحل مختلف طرح برای 23 قلم کالا در سه ماه غیرممکن است گفت: از وزارت صنعت، معدن و تجارت درخواست کرده بودیم که 9 قلم کالای فناوری اطلاعات مشمول مرحله دوم طرح شبنم شود اما با این درخواست موافقت نشد و 23 قلم کالا مشمول شد.
میرمهدی افزود: بیشتری سختی اجرای طرح شبنم روی دوش اعضای هیات مدیره و پرسنل اتحادیه است. براساس دستور وزارت صنعت، معدن و تجارت، در این روزهای آخر طرح ما تا ساعت هشت شب در اتحادیه مانده و حجم بسیار زیادی از تقاضا را پاسخ گفتیم. شاید حدود 700 اظهارنامه در چند روز اخیر دریافت کردیم. این حجم کار فشار زیادی را به اتحادیه تحمیل می‌کند و این فشار کمتر بر دوش مجریان شبنم و کارگزاری‌های آن است.
رییس اتحادیه فناورانر ایانه تهران با بیان اینکه پنج قلم کالای مرحله نخست بیشتر در حوزه ماشین‌های ادرای بود گفت: 23 قلم مرحله دوم در حوزه کامپیوتر است و امیدواریم با همکاری این دوستان در این یک ماه فرصت تمدید شده بتوانیم کار را به سرانجام خوبی برسانیم.میرمهدی گفت: از مدیران وزارت صنعت، معدن و تجارت همچنان خواستار تمدید مرحله دوم اجرای طرح تا پایان سال هستیم.
گفتنی است پیش از این نیز آزاده داننده رییس شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در نامه‌ای به قائم مقام وزارت صنعت، معدن و تجارت، خواستار تمدید مرحله دوم طرح شبنم تا پایان بهمن ماه شده بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :