آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 20769
تاریخ انتشار : 6 دی 1391 10:10
تعداد بازدید : 475

حمله اینترنتی به توانیر بندرعباس خنثی شد

مدیرکل پدافند غیرعامل استان هرمزگان از خنثی سازی حمله اینترنتی به شرکت توانیر بندرعباس طی ماه های اخیر خبر داد.

ایسنا- علی‌اکبر اخوان گفت: دشمنان در راستای ایجاد اخلال، همواره از طریق شبکه اینترنت در حال حمله به واحدهای صنعتی ایران هستند؛ به عنوان نمونه شرکت توانیر بندرعباس که یکی از تولیدکنندگان انرژی برق استان و حتی استان‌های هم‌جوار به حساب می‌آید، در ماه‌های اخیر مورد حمله اینترنتی قرار گرفته است.
وی در خصوص ورود کرم‌های اینترنتی همانند استاکس‌نت‌ در ماه‌های اخیر به کشور، افزود: این ویروس حتی به برخی از صنایع تولیدی هرمزگان نیز نفوذ کرده بود که به با تدابیر به موقع و همکاری هکرهای متبحر استان، جلوی پیشرفت آن گرفته شد.
اخوان، مهم‌ترین راهکار برای مقابل با این‌گونه حمله‌های سایبری به زیرساخت‌های استان را جلوگیری از نفوذ ویروس‌های اینترنتی دانست و گفت: در ماه‌های اخیر طی دستورالعملی استفاده از اینترنت در ادارات، فقط با رایانه‌های فاقد اطلاعات سازمانی بلامانع اعلام شده است.
مدیر‌کل پدافند غیرعامل هرمزگان در مورد تخصیص اعتبارات برای مبارزه با حمله‌های سایبری و جلوگیری از آنها گفت: تاکنون اعتباری در راستای تقویت سیستم اداری در برابر ویروس‌ها و کرم‌های اینترنتی در استان تخصیص نیافته است.
به گفته وی، هر سیستم فناوری اطلاعاتی که از مبادی غیرقانونی وارد شده باشد با فروشندگان آنها به شدت برخورد خواهد شد، زیرا ورود اقلام فناوری اطلاعات در صورت فقدان کنترل‌های لازم، می‌تواند برای کشور خطرناک باشد که از جمله آن می‌توان به دوربین‌های مداربسته غیرقانونی که به صورت قاچاق وارد شده‌اند اشاره کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :