آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 20770
تاریخ انتشار : 6 دی 1391 10:11
تعداد بازدید : 601

کسی به پلیس فتا ایمیل نمی زند

سرهنگ علی نیک نفس با هشدار به شهروندان درباره ارسال ایمیل های جعلی با عنوان پلیس گفت: پلیس هیچگاه از طریق ایمیل تقاضای تغییرات در سیستم یا تغییر نام های کاربری را نمی کند.

خبرگزاری مهر- کلاهبرداران و هکران این گونه ایمیل‌ها را به اسم پلیس ارسال می‌کنند. اگر در این ایمیل‌ها از شهروندان خواسته شده بود که برنامه‌ای را دانلود کنند، از این اقدام خودداری کنند.سرپرست معاونت تشخیص و پیشگیری پلیس فتا گفت: پلیس برای دعوت افراد یا اطلاع‌رسانی در مورد پرونده آنها ایمیل ارسال نمی‌کند. وی افزود: کلاهبرداران و هکران این گونه ایمیل‌ها را به اسم پلیس ارسال می‌کنند. اگر در این ایمیل‌ها از شهروندان خواسته شده بود که برنامه‌ای را دانلود کنند، از این اقدام خودداری کنند.
وی افزود: بهتر است شهروندان با شک و تردید به این ایمیل‌ها نگاه کنند و هرگز جواب ایمیل را با replay کردن ندهند چراکه کلاهبرداران و هکران به دنبال به دست آوردن اطلاعات هستند. شهروندان می‌توانند ایمیل‌های ارسال شده را از طریق آدرس cyber@police.ir در اختیار پلیس فتا قرار دهند.
سرپرست معاونت تشخیص و پیشگیری پلیس فتا درباره روش‌های جدید کلاهبرداری گفت: در روش‌های جدید برخی کلاهبرداران از ترفند برنده شدن افراد در قرعه‌کشی استفاده می کنند. افراد در تماس با طعمه خود مدعی می‌شوند که در قرعه‌کشی کمک هزینه سفرهای زیارتی برنده شده است و باید شماره کارت یا شماره حساب را به همراه رمز دوم ارسال کند تا کمک هزینه به حسابش واریز شود.
نیک‌نفس گفت: برای واریز وجه به حساب، نیازی به حضور افراد مقابل دستگاه‌های خودپرداز و داشتن رمز دوم برای واریز وجه نیست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :