آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 20775
تاریخ انتشار : 6 دی 1391 10:19
تعداد بازدید : 579

جلالی:ایجاد یکهزار و ۱۵۰ شهر الکترونيکی آغاز می شود

کار ایجاد و راه اندازی یکهزار و 150 شهر الکترونیکی در کشور به زودی آغاز می شود.

موبنا- علی‌اکبر جلالی رییس کارگروه دولت الکترونیکی با بیان این مطلب گفت: شهر الکترونیکی وب‌سایتی جامع است که تمامی نیازهای مردم در آن گنجانده شده و یک شهروند در آن می‌تواند از تمامی خدمات ممکن در بخش دولتی و خصوصی بهره‌مند شود.
وی با بیان اینکه تاکنون کار راه‌اندازی شهر الکترونیکی در استان سمنان به طور کامل انجام شده است، گفت: این سامانه در استان‌های گلستان و قزوین نیز در حال ایجاد می باشد و در سایر استان‌ها نیز به زودی راه‌اندازی خواهد شد.
جلالی افزود: با ایجاد شهرهای الکترونیکی که سامانه‌ای یکپارچه به شمار می‌رود و راه‌اندازی آن نیاز به زیرساخت خاصی ندارد، ضمن اشتغالزایی قابل توجه شاهد صرفه‌جویی زیادی در وقت و هزینه شهروندان خواهیم
 بود.
وی گفت: برای ایجاد شهرهای الکترونیکی از پنج سال پیش وقت صرفه شده است و در ادامه نیز با ارایه آموزش‌های لازم به مسوولان، کارمندان و سایر اقشار درصدد آشنایی هرچه بیشتر آنان برای استفاده مناسب از شهر الکترونیکی هستیم.
عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت ایران افزود: در پنج سال اول ایجاد و تکمیل دولت الکترونیکی، پنج ساله دوم ایران الکترونیکی و در پنج ساله سوم ایران در فناوری همراه جهان خواهد شد.
رییس کارگروه دولت الکترونیکی در تحول اداری کشور یادآور شد: مراحل ساخت و راه‌اندازی شهرهای الکترونیکی با نظارت دولتی باید از سوی بخش خصوصی مدیریت و اداره شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :