آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 20778
تاریخ انتشار : 6 دی 1391 10:23
تعداد بازدید : 796

درخواست نمایندگان مجلس برای لغو مصوبه شورای عالی اداری

هم زمان با نشست اخوان بهابادی، نامه دو نماینده مجلس که عضو ناظر شورای عالی اداری هستند، خطاب به رییس مجلس به دست فناوران رسید.

در این نامه اسماعیل جلیلی و سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه مصوبه تغییر نام موسسه تحقیقات ارتباطات و فناوری اطلاعات به پژوهشگاه فضای مجازی دست‌گردان امضا شده، خواستار لغو آن شده‌اند. متن نامه به این شرح است:

«جناب آقای دکتر لاریجانی
ریاست محترم مجلس شورای اسلامی
با سلام و دعای خیر
احتراما به استحضار می‌رساند اخیرا مصوبه‌ای به امضای ریاست محترم جمهوری مبنی بر تغییر نام موسسه تحقیقات ارتباطات و فناوری اطلاعات به پژوهشگاه فضای مجازی و تحت اداره مرکز ملی فضای مجازی به شماره 190912 تاریخ 23/9/91 با اشاره به جلسه مورخ 11/9/91 شورای عالی اداری ابلاغ گردیده است که در این خصوص ضرورت دارد به عنوان ناظر مجلس شورای اسلامی در این شورا مراتب به شرح ذیل به اطلاع جنابعالی و نمایندگان محترم رسانده شود.
بر اساس دعوت‌نامه معاونت توسعه مدیریت بعد از هفت ماه از شروع دوره نهم مجلس شورای اسلامی اولین جلسه شورای عالی اداری در تاریخ 19/9/91 برگزار گردید که به دلیل عدم نصاب و اعتراض ناظرین مجلس شورای اسلامی رسمیت نیافته و هیچ مصوبه‌ای نیز به طور رسمی نداشته است که گزارش آن طی نامه شماره 55153807 تاریخ 28/9/91 تقدیم گردیده است.
این موضوع بیانگر این نکته است که تاریخ اشاره شده در متن مصوبه سابق‌الذکر مبنی بر برگزاری جلسه در تاریخ 11/9/91 صحت نداشته و اساسا جلسه‌ای تحت عنوان شورای عالی اداری در آن تاریخ برگزار نگردیده است. بر اساس اطلاعات واصله مصوبه فوق در تاریخ 30/9/91 متن آن تنظیم و به صورت دست‌گردان امضای تعدادی از اعضای محترم شورای‌عالی اداری که اکثرا از هیات محترم وزیران هستند جمع‌آوری و به عنوان مصوبه شورای عالی اداری توسط ریاست محترم جمهوری ابلاغ گردیده است.
مراتب جهت دستورات مقتضی به منظور لغو مصوبه و پیگیری جدی برای پیشگیری از تکرار روش فوق تقدیم می‌گردد.»


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :