آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 20786
تاریخ انتشار : 6 دی 1391 10:36
تعداد بازدید : 607

رسيدگي به مشكلات واحدهاي توليدي در دبيرخانه كارگروه حمايت از تولید

مسوول دبيرخانه كارگروه حمايت از توليد از رسيدگي به مشكلات واحدهاي توليدي در زمينه استقرار در محدوده هاي شهري خبرداد و گفت: توجه ناكافي به بخش صنعت در طرح هاي جامع و تفصيلي، رسيدگي به مشكلات واحدهاي توليدي كه در اثر گسترش محدوده شهرها و چالش هاي ناشي از عوارض تغيير كاربري زمين از موضوعاتي بود كه در جلسه اخير كارگروه مورد بررسي قرار گرفت.

شاتا- كيومرث فروتني با اشاره به به اين مطلب افزود: در اين راستا مقرر شد مصوبه‌اي صادر شود تا از اين پس، تمامي طرح‌هاي جامع و تفصيلي و حتي طرح‌هاي اصلاحي آنها، ‌حتما از پيوست صنعت برخوردار شوند تا وضع موجود صنايع و توسعه  واحدهاي توليدي در اين طرح‌ها به خوبي ديده شود.
به گفته وي، به اين ترتيب با تصويب اين موضوع علاوه بر اهميت قایل شدن به وضعيت موجود صنايع،‌ الزامات توسعه‌اي واحدها نيز در اين طرح‌ها رعايت مي‌شود و همچنين الزامات ديگري كه براي رشد واحدهاي توليدي مد نظر قرار دارد لحاظ خواهد شد.
 فروتني در ادامه از رسيدگي به مشكلات واحدهاي توليدي كه در اثر گسترش محدوده شهرها با چالش‌هايي روبه‌رو شده‌اند خبر داد و گفت: شهرداري‌ها براي وصول عوارض توسعه واحدها، كل زيربناي موجود واحدها را در نظر مي‌گيرند اين در حالي است كه بايد در طرح‌هاي توسعه‌اي، صرفا زيربناي جديدي كه خواهان احداث آن هستند محاسبه شده و عوارض  از آن كسب شود.
مسوول دبيرخانه كارگروه حمايت از توليد افزود: همچنين در حال حاضر شهرداري‌ها پروانه‌هاي بهره‌برداري را به عنوان يك سند رسمي در نظر نمي‌گيرند لذا ميزان زمين زيربنا كه در پروانه بهره‌برداري قيد شده به عنوان يكي سند رسمي تلقي نمي‌شود.
فروتني افزود:‌ دراين راستا مقرر شد مصوبه‌اي تدوين شود تا پروانه‌هاي بهره‌برداري به عنوان يك سند رسمي مورد قبول مراجع مختلف خصوصا شهرداري‌ها قرار گرفته و زيربنايي كه در آن قيد مي‌شود به عنوان وضع موجود واحد توليدي مد نظر قرار گرفته و در صورتي كه واحدي خواهان اضافه كردن زيربناي جديدي است صرفا عوارض مربوط به آن قسمت جديد اخذ شود.
مسوول دبيرخانه كارگروه حمايت از توليد افزود:  نكته ديگر كه در جلسه مطرح شد عوارض تغيير كاربري زمين واحدهاي صنعتي ذكر كرد و گفت:  بر اين اساس موضوعي عنوان شده كه طبق آن واحدهايي كه قبل از سال 74 جواز تاسيس دريافت كرده و موفق به صدور پروانه بهره‌برداري شده باشند، مشمول عوارض مربوط به قانون حفظ كاربري اراضي مزروعي و باغات نشده و طبق قوانين زمان وقت  با آنها رفتار خواهد شد.
وي اين موضوعات را از مصوباتي ذكر كرد كه در كارگروه حمايت از توليد به تصويب رسيد و با ابلاغ آن از سوي معاون اول ریيس‌جمهور به مرحله اجرا خواهد رسيد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :