آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 20800
تاریخ انتشار : 6 دی 1391 11:4
تعداد بازدید : 352

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس:

بانک مرکزی مدیریت بازار ارز را رها کرده است

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: متاسفانه بانک مرکزی مدیریت ارز را رها کرده است؛ در صورتی که نمایندگان مجلس بارها از بانک مرکزی خواسته اند تا برنامه های خود را برای مدیریت بازار ارز به مجلس اعلام کند.

خبرگزاری مهر- محمدرضا پورابراهیمی در رابطه با افزایش نرخ ارز در بازار در روزهای اخیر گفت: این افزایش ناشی از فضای روانی و فقدان نگاه کارشناسی است.
وی با تاکید بر اینکه قیمت فعلی ارز متناسب با واقعیت‌های اقتصادی کشور نیست، گفت: غیرواقعی و غیرکارشناسی بودن وضعیت ارز در کشور باعث می‌شود که تا اظهارنظری انجام می‌گیرد، فضای روانی حاکم بر بازار دچار تلاطم شود و قیمت‌ها بدون دلیل افزایش یابد.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه بارها از دولت و بانک مرکزی خواسته شده است تا مبنایی برای تعیین نرخ ارز اعلام کنند تا محاسبات و ارزیابی‌ها بر اساس آن انجام گیرد، گفت: با وجود پیگیری‌ها و درخواست‌های مکرر نمایندگان مجلس، هنوز هیچ مبنا و چارچوب مشخصی به پارلمان ارایه نشده
 است.
وی بار دیگر با تاکید بر اینکه باید هرچه سریع‌تر چارچوب مشخصی میان مجلس و دولت برای تعیین نرخ ارز تعیین شود تا مجلس بتواند بر اساس آن، پیگیری‌های خود را  انجام دهد، گفت: در حال حاضر وضعیتی که در اقتصاد داریم، واقعی نیست در حالی که کشور از پتانسیل‌های متعددی برخوردار است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :